Zasiłki, praca i mieszkania dla dżihadystów

Władze miasta Lund w Szwecji informują, że terroryści z Państwa Islamskiego będą traktowani podobnie jak kryminaliści i neonaziści. 

twitter.com/1001ptsPL
Władze miasta Lund w Szwecji informują, że terroryści z Państwa Islamskiego będą traktowani podobnie jak kryminaliści i neonaziści. 

Samorząd zdecydował się na dość zaskakujący program, który ma przywrócić do normalnego życia w społeczeństwie byłych członków ISIS. Władze miasta Lund mają zamiar przyznawać im mieszkania, wspierać finansowo, zapewnić zatrudnienie i dostęp do edukacji. Anna Sjöstrand, zatrudniona w magistracie uważa, że program może co prawda wzbudzać kontrowersje, ale jej zdaniem islamistów powinno się traktować podobnie jak przestępców porzucających działalność kryminalną w gangach, lub członków grup neonazistowskich.

O wiele taniej jest przywrócić taką osobę społeczeństwu niż doprowadzić do jej odrzucenia 

- stwierdziła Szwedka. 

Kryminolog Christoffer Carlsson, który przeprowadził badania dla rządu szwedzkiego na temat ekstremistów, stwierdził, że popiera pomysł władz miasta Lund. 

Trzeba przywrócić tych ludzi na rynek rynek pracy, trzeba dać im dach nad głową.

- powiedział Carlsson na antenie Sveriges Radio.

Szacuje się, że do Szwecji powróciło około 140 bojowników islamskich, którzy walczyli w Syrii i Iraku, z co najmniej 300, którzy wyjechali na Bliski Wschód. 

 

Źródło: independent.co.uk

#Szwecja #ISIS #Państwo Islamskie

pb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo