Przygotowania do przyjęcia M-346

Zgodnie z umową, w latach 2016 - 2017 do 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie zostanie dostarczonych osiem samolotów M-346 wraz z całym systemem szkolenia zaawansowanego AJT.

flickr.com
Zgodnie z umową, w latach 2016 - 2017 do 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie zostanie dostarczonych osiem samolotów M-346 wraz z całym systemem szkolenia zaawansowanego AJT. Obecnie trwają testy maszyn i szkolenie sześciu polskich pilotów, którzy zasiądą za sterami M-346. Pierwsze samoloty mają przylecieć do Dęblina pod koniec listopada br. – podaje Dowództwo Generalne RSZ. 

W skład systemu AJT wchodzą symulatory lotu i procedur awaryjnych, komputerowe systemy wspomagania szkolenia i pakiet logistyczny. Umowa przewiduje również szkolenie personelu technicznego i latającego, w tym dostarczenie wyposażenia dydaktycznego, sprzętu obsługi naziemnej, dokumentacji i informatycznego systemu wsparcia eksploatacji, a także części zamiennych – czytamy na portalu DG RSZ.

We Włoszech przebywa sześciu polskich pilotów. Pod koniec października br., po rocznym szkoleniu, powrócą do kraju i zajmą się wprowadzeniem systemu szkolenia zaawansowanego AJT do Sił Powietrznych RP w dęblińskiej jednostce. 

Z kolei jak informuje 4.SLT, na terenie lotniska Dęblin kończy się ostatni etap dostosowywania infrastruktury lotniska do przyjęcia samolotów M-346 i systemu AJT (Advanced Jet Trainer). Zbudowano od podstaw, nowoczesny, czterokondygnacyjny port lotniczy z wieżą kontroli lotów. Obok niego stoi strażnica lotniskowej straży pożarnej z nowymi wozami bojowymi. Na lotnisku zostały wyremontowane też drogi kołowania, nawierzchnie postojowe oraz droga startowa.

Samolot M-346, który zastąpi wysłużone "Iskry", zapewni możliwości szkolenia pilotów bojowych na samolotach szkolenia zaawansowanego o charakterystykach lotnych i wyposażeniu pokładowym, zbliżonym do charakterystyk i wyposażenia wysoko manewrowego samolotu bojowego – podaje DG RSZ. 

 

Źródło: niezalezna.pl,DG RSZ,4 SLT

#Dęblin #jednostka #wyposażenie #M-346

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo