Apelem w kibiców

  

Policjanci wystosowali apel do premier Beaty Szydło, żaląc się na swój los i oskarżając rządzących o zachęcanie kibiców do rozrób. „Niezrozumiała dla nas jest łatwość, z jaką część polityków, w tym piastujących najwyższe funkcje w naszym państwie, publicznie jako wzór patrioty przedstawia osobę noszącą szalik jednego z klubów, a tak łatwo zapomina o tych, którzy noszą godło na czapce” – pisze w nim przewodniczący NSZZ Policjantów woj. śląskiego Rafał Jankowski.

Mam szczerą nadzieję, że rząd takie stanowisko funkcjonariuszy zignoruje. Już był taki gabinet, który napuszczał ich na kibiców i widocznie na stałe wtłoczył im w głowy przeświadczenie, że każdy kibic w szaliku to potencjalny bandyta. Przypomnijmy, w ramach tej wojny kibiców: bito kluczami po jądrach, zmuszano do przysiadów nago, do siadania na pałce policyjnej i gazowano. Policjanci nigdy za to nie odpowiedzieli. A powinni. Dziś zaczynają bawić się w politykę, mieszając pojęcia. Nikt bowiem kibiców za wzór nie stawia, ale nie sposób też nie zauważyć, że dla krzewienia patriotyzmu zrobili więcej niż funkcjonariusze. Pod tym względem ci często ograniczają się tylko do noszenia orzełków na czapce.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts