Bieg na 11 kilometrów z plecakami ważącymi 10 kg czy udzielenie rannemu pierwszej pomocy po upadku z wysokości – to tylko niektóre konkurencje „X Karkonoskich zawodów górskich jednostek Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji –€“ Mountain Warriors”.
 
Żołnierze m.in. 6. Brygady Powietrznodesantowej, 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, 18. Batalionu Powietrznodesantowego oraz funkcjonariusze Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Biura Ochrony Rządu czy Samodzielnych Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji wzięli udział w „X Karkonoskich zawodach górskich jednostek Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji –€“ Mountain Warriors”, które odbyły się w Szklarskiej Porębie.

Zawodnicy musieli np. jak najszybciej przebiec ponad 11 kilometrów z plecakami ważącymi 10 kg, udzielić rannemu pierwszej pomocy po upadku z wysokości lub zwieźć poszkodowanego na linach. Zawody wysokościowe dla jednostek MON i MSWiA wygrali funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Katowic.