Imigranci na potęgę oszukiwali eurosłużby

  

Jednym z ważnych argumentów entuzjastów przyjmowania „uchodźców” z Bliskiego Wschodu i Afryki do Europy było przekonanie o tym, że w większości są to matki z dziećmi. W związku z napływem imigrantów mówiono niejednokrotnie tylko dzieciach, które razem z rodzicami uciekają ze swojej ojczyzny. Przeprowadzone badania jasno wskazują, że 2/3 dzieci uchodźców, których wiek został skontrolowany przez urzędników, okazało się być dorosłymi.

Prawie dwie trzecie „dzieci" uchodźców, których urzędnicy pytali o rzeczywisty wiek okazało się być dorosłymi – podaje telegraph.co.uk opierając się na danych Home Office (HO) – ministerialnego działu w rządzie Jej Królewskiej Mości w Zjednoczonym Królestwie, który jest odpowiedzialny m.in. za sprawy imigracyjne.
 
Dokumenty pokazują, że w ciągu roku do września 2015 roku, 65 proc. dzieci uchodźców, których wiek zakwestionowano, okazało się być pełnoletnimi.

Sprawa wypłynęła po tym, jak posłowie w Wielkiej Brytanii zadawali pytania dotyczące wieku 14 uchodźców, którzy zostali sprowadzeni na wyspy w tym tygodniu z „Dżungli", czyli obozu w Calais.
 
Home Office nie ma możliwości niezależnego sprawdzenia wieku dzieci uchodźców, którzy trafili do ​​Wielkiej Brytanii. Z dokumentów HO wynika, że ​​jeśli uchodźca nie posiada metryki, urzędnik w oparciu o ich wygląd bądź postawę może zakwalifikować kogoś jako „dziecko”.
 
Konserwatywny poseł David Davies wezwał do rygorystycznych niezależnych kontroli – takich jak badania stomatologiczne lub zdjęcia rentgenowskie, by w ten sposób ustalić wiek uchodźców przybywających do Wielkiej Brytanii.
 
Przez rok, do września 2015, zakwestionowano wiek 590 ubiegających się o azyl osób. Ocenie wiekowej poddano 574 z nich. Spośród 574 skontrolowanych uchodźców 371 uznano za osoby dorosłe.
 
Od 2006 roku doszło do 11,121 kontroli wieku. Spośród tych osób, 4828 zostało uznanych za dorosłych.
 
Dokumenty Home Office pokazują, że uchodźcy „powinni być traktowana jako osoby dorosłe, jeśli ich wygląd czy zachowanie bardzo sugeruje, że mają znacznie powyżej 18 lat".
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: telegraph.co.uk
Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiceminister: Oponenci grają kartą pacjentów

/ https://www.gov.pl/web/zdrowie/janusz-cieszynski

  

- Nasi oponenci grają kartą pacjentów onkologicznych – ocenił wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński propozycję opozycji, aby 1,95 mld zł, zamiast na publiczne media, przekazać na walkę z nowotworami.

Wiceminister zapytany został w emitowanym w rozgłośniach katolickich poranku "Siódma 9" o słowa posła Andrzeja Halickiego (KO), który powiedział niedawno w Sejmie na konferencji prasowej, że jeśli prezydent podpisze ustawę przekazującą blisko 2 mld zł na media publiczne zamiast na opiekę onkologiczną, to wyda wyrok śmierci dla wielu tysięcy osób. Wiceminister zdrowia uznał, że jest to wyraz hipokryzji i zagranie populistyczne Platformy Obywatelskiej.

"Po raz kolejny pan poseł Halicki w imieniu całej swojej formacji wykazuje się daleko idącą hipokryzją. Dlatego że to jest absolutnie populistyczne zagranie Platformy Obywatelskiej. Po raz kolejny. Wbrew temu, co mówią prominentni działacze tej partii, nie było żadnej poprawki, która by mówiła o tym, by te środki przeznaczyć na taki cel"

– powiedział.

Sejm odrzucił w ubiegłym tygodniu sprzeciw Senatu wobec nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej, która zakłada rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla publicznej telewizji i radia. Opozycja proponowała, aby pieniądze te przeznaczyć na onkologię.

Wiceminister zdrowia zapewnił w tym kontekście, że resort "walczy o każdą złotówkę dla pacjentów". Powiedział, że przez ostatnie lata wydatki na ochronę zdrowia wzrastają corocznie o ponad 30 mld zł.

"Na samą onkologię te wydatki wzrosły mniej więcej blisko o połowę"

– dodał.

Zaznaczył, że oponenci polityczni po prostu wykorzystują sytuację pacjentów onkologicznych, mimo że nakłady na opiekę zdrowia stale rosną.

"Rekordowym rokiem był tutaj rok 2019. Zamiast rzetelnie do tego podejść, niestety nasi oponenci grają kartą pacjentów onkologicznych. Nie mogę powiedzieć, żeby nam się to podobało"

– stwierdził Cieszyński.

Przyznał jednak dalej, że jeszcze wiele zostało do zrobienia.

"Mówienie, że jest świetnie nie jest uprawnione, ale pokazujmy bardzo wiele rzeczy, które udało się osiągnąć"

– powiedział.

Spośród nich wymienił zeszłoroczny wzrost o 25 proc. liczby leków refundowanych w onkologii czy kompleksowe świadczenia w zakresie raka piersi.

Przypomniał też, że w budżecie centralnym wydatki na opiekę zdrowotną zajmują bardzo dużą część.

"Ustawa 6 proc. zakłada, że w ciągu 6 lat w relacji do PKB te wydatki wzrosną jeszcze o jedną trzecią, bo z 4,5 proc. PKB do 6 proc. PKB (w 2024 roku)"

– powiedział.

W kontekście dziesięcioletniej strategii onkologicznej, przyjętej przez rząd na początku lutego, wiceminister powiedział, że jednym z jej filarów jest to, aby pacjent nie czuł się zgubiony. Wprowadza ona też koordynację działań na poziomie ośrodków wojewódzkich. Dodatkowo, jego zdaniem, wieloletni plan zapewni to, że każdego roku sytuacja w onkologii będzie się poprawiać.

"W mojej ocenie, by było za rok lepiej, musimy mieć plan na całą dekadę, który sprawi, że każdego roku (...) możemy powiedzieć, że zrobiliśmy krok w dobrym kierunku, w drodze do ambitnego celu – europejskiego poziomu dostępu do usług onkologicznych"

– powiedział. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts