​Poznamy świadków komisji śledczej ws. Amber Gold

Maciej Marosz

Dziennikarz \"Gazety Polskiej\" i \"Gazety Polskiej Codziennie\".

Kontakt z autorem

  

W środę, 19 października, sejmowa komisja śledcza ws. Amber Gold ustali listę świadków i szczegółowy harmonogram ich przesłuchań.
 
Uznaliśmy że w pierwszej kolejności zaprosimy osoby z wymiaru sprawiedliwości – prokuratury i sądów. W tym momencie nie ustalamy innych świadków. To odbędzie się na późniejszym etapie prac komisji – poinformował portal niezalezna.pl dziś członek komisji Jarosław Krajewski (PiS). Przed komisję śledczą wezwany zostanie m.in. ówczesny Prokurator Generalny, Andrzej Seremet.
 
Również we środę członkowie komisji śledczej rozpoznają wstępnie akta związane ze śledztwem ws. Amber Gold, jakie dotarły do Sejmu. Obejmuje to 480 tomów akt. Znaczna większość dokumentów pochodzi z prokuratury, pozostałe od innych instytucji państwowych, w tym między innymi resortu finansów, rozwoju czy Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Planujemy też zapoznanie się z protokołami komisji służb specjalnych minionej kadencji Sejmu związanych z aferą podsłuchową w celu zbadania wątków afery Amber Gold

– mówił nam Krajewski.
 

Zostaną rozesłane zawiadomienia do wzywanych osób i mam nadzieję, że w listopadzie w zaplanowanym terminie dojdzie do przesłuchania świadków

– dodał poseł PiS.
 
Jak poinformowała wcześniej szefowa komisji Małgorzata Wassermann (PiS), dokumenty ze speckomisji mają status tajnych i nie mogą być dyskutowane w trybie jawnym. Dlatego środowe posiedzenie komisji będzie odbywać się przy drzwiach zamkniętych.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump: Nasz okręt strącił irańskiego drona

USS Boxer / By U.S. Navy photo by Photographer's Mate 3rd Class James F. Bartels - This Image was released by the United States Navy with the ID 050619-N-8146B-004 (next).This tag does not indicate the copyright status of the attached work. A normal copyrigh

  

Amerykański okręt wojenny USS Boxer zestrzelił irańskiego drona, który zbliżył się na odległość ok. 900 metrów do statku w cieśninie Ormuz - ogłosił dzisiaj prezydent USA Donald Trump.

Kilka godzin wcześniej amerykański Departament Stanu wezwał Iran do natychmiastowego uwolnienia przejętego w Zatoce Perskiej przez siły Gwardii Rewolucyjnej tankowca wraz z jego załogą.

Irańska telewizja państwowa opublikowała w czwartek film pokazujący przechwycony przez siły Strażników Rewolucji tankowiec. Statek ten to Riah ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zaginął on w regionie cieśninie Ormuz w weekend.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl