​Poznamy świadków komisji śledczej ws. Amber Gold

Maciej Marosz

Dziennikarz \"Gazety Polskiej\" i \"Gazety Polskiej Codziennie\".

Kontakt z autorem

  

W środę, 19 października, sejmowa komisja śledcza ws. Amber Gold ustali listę świadków i szczegółowy harmonogram ich przesłuchań.
 
Uznaliśmy że w pierwszej kolejności zaprosimy osoby z wymiaru sprawiedliwości – prokuratury i sądów. W tym momencie nie ustalamy innych świadków. To odbędzie się na późniejszym etapie prac komisji – poinformował portal niezalezna.pl dziś członek komisji Jarosław Krajewski (PiS). Przed komisję śledczą wezwany zostanie m.in. ówczesny Prokurator Generalny, Andrzej Seremet.
 
Również we środę członkowie komisji śledczej rozpoznają wstępnie akta związane ze śledztwem ws. Amber Gold, jakie dotarły do Sejmu. Obejmuje to 480 tomów akt. Znaczna większość dokumentów pochodzi z prokuratury, pozostałe od innych instytucji państwowych, w tym między innymi resortu finansów, rozwoju czy Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Planujemy też zapoznanie się z protokołami komisji służb specjalnych minionej kadencji Sejmu związanych z aferą podsłuchową w celu zbadania wątków afery Amber Gold

– mówił nam Krajewski.
 

Zostaną rozesłane zawiadomienia do wzywanych osób i mam nadzieję, że w listopadzie w zaplanowanym terminie dojdzie do przesłuchania świadków

– dodał poseł PiS.
 
Jak poinformowała wcześniej szefowa komisji Małgorzata Wassermann (PiS), dokumenty ze speckomisji mają status tajnych i nie mogą być dyskutowane w trybie jawnym. Dlatego środowe posiedzenie komisji będzie odbywać się przy drzwiach zamkniętych.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Remis w wyborach? W Izraelu trudno wskazać zwycięzcę

zdjęcie ilustracyjne / PublicDomainPictures; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Z sondaży exit poll wynika, że partia Likud premiera Izraela Benjamina Netanjahu nie zdobyła większości w dzisiejszych wyborach parlamentarnych. Przyszłość szefa rządu stanęła pod znakiem zapytania - podała agencja Reutera. Jednak jak się okazuje, rezultaty exit poll zbyt wyrównane, by jednoznacznie można było już teraz ogłosić zwycięzcę.

Narodowo-liberalna partia Likud premiera Izraela Benjamina Netanjahu i szeroka koalicja Niebiesko-Białych pod wodzą byłego szefa sztabu generalnego Benny'ego Gantza uzyskały w dzisiejszych wyborach parlamentarnych porównywalną liczbę głosów - wynika z sondaży exit poll.

Z sondażu exit poll zrealizowanego dla izraelskiej telewizji wynika, że koalicja Niebiesko-Białych zdobyła 34 mandaty, a Likud 33 mandaty w 120-osobowym Knesecie.

Oznacza to, że minie wiele dni lub nawet tygodni, zanim wyłoniony zostanie kandydat na premiera.

- zauważa Reuters.


Trzy sondaże exit poll pokazują zbliżone prognozy dotyczące wyniku wyborów parlamentarnych w Izraelu.

Według badań dla telewizji Channel 12 i Channel 13 News zwycięża blok Niebiesko-Białych, a z sondażu dla Kan Public Broadcaster wynika, że Likud i Niebiesko-Biali mają po 32 mandaty.

W sondażu dla Channel 12 koalicja Niebiesko-Białych zdobyła 34 mandaty, a Likud 33 mandaty w 120-osobowym Knesecie; w badaniu zaś dla Channel 13 News Likud wywalczył 31 miejsc, a Niebiesko-Biali 33 mandaty - podał dziennik "Haarec".

Jak pisze Associated Press, wszystko wskazuje na to, że ani blok Niebiesko-Białych ani Likud nie będą w stanie stworzyć rządu, nie wchodząc w koalicję z partią Nasz Dom Izrael (Israel Beiteinu) Awigdora Liebermana. Według sondaży exit poll ugrupowanie Liebermana ma szanse na 8-10 miejsc w Knesecie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl