Z OSTATNIEJ CHWILI

Polskie siatkarki przegrały w Łodzi z Serbią 0:3 w meczu drugiej rundy mistrzostw świata • • •

Funt na równi pochyłej

Brytyjska waluta zanotowała kolejne spadki. Bo doniesieniach o napięciach, w sercu brytyjskiego rządu, związanymi ze strategią negocjacji ws.

pixabay.com
Brytyjska waluta zanotowała kolejne spadki. Bo doniesieniach o napięciach, w sercu brytyjskiego rządu, związanymi ze strategią negocjacji ws. Brexitu, funt sterling pobił kolejny rekord spadków. Funt spadł w stosunku do euro, do poziomów nie widzianych od ponad sześciu lat-podaje brytyjski portal independent.co.uk.

Funt spadł poniżej 1,10 euro, po raz pierwszy od marca 2010 roku. Na niektórych brytyjskich lotniskach turyści już muszą płacić mniej niż jedno euro za funta.

Analitycy nie mają złudzeń. Wartość funta będzie spadać do końca roku, do czasu aż będą znane bardziej konkretne plany ws. Brexitu - podaje portal.

Bank HSBC przewiduje, że funt spadnie również do poziomu 1,10 wobec dolara i zrówna się z euro do końca 2017 roku.

Sterling spadł również do poziomu 1.22 dolara. Oznacza to, że brytyjska waluta w stosunku do dolara straciła prawie jedną piątą swojej wartości od czasu czerwcowego referendum.

- Funt zaczyna zachowywać się jak waluty na rynkach wschodzących – powiedziała Kathleen Brooks, dyrektor badań w City Index.

Funt jest słabszy w stosunku do większości walut rynków wschodzących, w tym do meksykańskiego peso i malezyjski ringgit"

– powiedziała Brooks.

Dzisiaj w polskich kantorach za jednego funta trzeba zapłacić średnio 4,77 zł.

 

 Źródło: independent.co.uk

#Brexit #kursy walut #UK #UE

Marek Nowicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo