Polska bramą gazową dla państw regionu

  

Spotkanie prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej z udziałem komisarza ds. unii energetycznej Maroša Šefčoviča w Łańcucie i Rzeszowie było cenną okazją do dyskusji o współpracy tych państw w dziedzinie energetyki.

Bezpieczeństwo gazowe to obszar, w którym panuje zgodność – wszystkim zależy na dywersyfikacji źródeł dostaw gazu. Tu Polska może odgrywać szczególną rolę jako pośrednik w dostawach zarówno gazu skroplonego LNG z USA, jak i norweskiego sprowadzanego gazociągiem – to projekt Bramy Północnej obejmujący gazoport i korytarz norweski, który Polacy intensywnie promują. Prócz rozmów w Łańcucie 12 października odbyło się spotkanie z Amerykanami, a we wtorek w Brukseli będzie konferencja na ten sam temat, także z udziałem komisarza Šefčoviča, który jest Słowakiem i dobrze rozumie potrzeby państw grupy. Wszystkim zależy na rozwoju infrastruktury korytarza północ–południe, na dywersyfikacji źródeł dostaw i na tym, by gaz był tani. Toczące się rozmowy i udział w nich przedstawicieli biznesu dają nadzieję, że w przyszłości przez Polskę do całej Europy Środkowo-Wschodniej popłynie konkurencyjny tani gaz.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts