UJAWNIAMY: Rząd Tuska płacił za lobbing w Kongresie USA - ZOBACZ UMOWĘ

W czasie, kiedy ministrem obrony narodowej był Bogdan Klich, polski rząd płacił amerykańskiej firmie za lobbing w Kongresie USA - dowiedział się portal niezalezna.pl.

aoc.gov/commons.wikimedia.org
W czasie, kiedy ministrem obrony narodowej był Bogdan Klich, polski rząd płacił amerykańskiej firmie za lobbing w Kongresie USA - dowiedział się portal niezalezna.pl. Chodziło o współpracę wojskową między Polską a rządem Stanów Zjednoczonych. Za pięć miesięcy usług lobbingowych rząd zapłacił ponad 200 tys. USD. 

Portal niezalezna.pl dotarł do umowy między firmą BGR Group a ambasadą RP w Waszyngtownie. Dokument pochodzi z 2008 roku. 

BGR zapewnia ambasadzie Polski strategiczną konsultacje, taktyczne planowanie i usługi w zakresie polityki zagranicznej przed rządem Stanów Zjednoczonych. Według umowy działania skupiły się na obszarze polityki obronnej i współpracy wojskowej między Polską i Stanami Zjednoczonymi. Działania BGR zawierały przede wszystkim lobbing w Kongresie i w departamentach. 

BGR zobowiązał się dostarczać raporty z wykonanych czynności. 

Za usługi, które zapewniła BGR, rząd polski zapłacił 203 tys. USD. Były one prowadzone od 21 maja 2008 roku do 20 listopada 2008 roku. Umowę podpisał Robert Kupiecki, polski ambasador oraz Ed Rogers, prezes BGR. 

BGR Group to firma lobbingowa z siedzibą w Waszyngtonie, która znajduje się zaledwie trzy przecznice od Białego Domu. Ma też swoją filię w Londynie. Firmę założyli w 1991 roku Ed Rogers i Haley Barbour.

 

Źródło: niezalezna.pl

#​BGR Group #USA #lobbing #Robert Kupiecki #Bogdan Klich

pk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo