​„Łowcy cieni” uderzyli w azjatycki narkobiznes

„Łowcy cieni” zatrzymali 46-letniego obywatela Wietnamu, który był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania przez włoskich carabinieri.

cbsp.policja.pl
„Łowcy cieni” zatrzymali 46-letniego obywatela Wietnamu, który był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania przez włoskich carabinieri. Mężczyzna jest podejrzewany o handel metamfetaminą na dużą skalę. Zatrzymanie odbyło się w ramach ogólnoeuropejskiej akcji New China, podczas której w czterech krajach zostało zatrzymanych 26 osób.

Carabinieri z Mediolanu zwrócili się o pomoc do polskiej policji w ramach planowanej operacji New China. Włoskie służby miały informacje, że kilka osób narodowości chińskiej i wietnamskiej ukrywa się w Polsce. Do akcji wkroczyli policjanci Zarządu III CBŚP zwani „łowcami cieni”. Funkcjonariusze ustalili, że jeden obywatel Chin poszukiwany przez Włochów przebywa w areszcie śledczym w Warszawie w związku z zarzucanym mu rozbojem na innym Chińczyku. Kolejną osobę namierzyli w hiszpańskim więzieniu, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za zabójstwo.

W zainteresowaniu Włochów był również 46-letni obywatel Wietnamu. „Łowcy cieni” ustalili, że mężczyzna przebywa w wynajmowanym mieszkaniu we Wrocławiu. Zorganizowali więc zasadzkę i obserwowali budynek. Kiedy mężczyzna wyszedł z bloku został zatrzymany. Nie stawiał oporu, był kompletnie zaskoczony. Teraz czeka go procedura ekstradycyjna.

Jednocześnie w całej Europie obyły się zatrzymania obywateli pochodzenia azjatyckiego, którzy trudnili się handlem narkotykami na dużą skalę. 21 osób zostało zatrzymanych we Włoszech, pozostałe pięć w Hiszpanii, Rumunii i Polsce.

 Źródło: cbsp.policja.pl

 

#policja #CBŚP #Azjaci #narkotyki #łowcy cieni

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo