Szwecja: IS nie jest organizacją rasistowską

Wywieszanie flag Państwa Islamskiego (ISIS) w Szwecji nie jest nielegalne i nie może być uznawane za podżeganie do nienawiści rasowej.

By VOA - http://www.amerikaninsesi.com/content/suudi-arabistanda-93-isid-militani-tutuklandi/2739372.html, Domena publiczna,
Wywieszanie flag Państwa Islamskiego (ISIS) w Szwecji nie jest nielegalne i nie może być uznawane za podżeganie do nienawiści rasowej. Szwedzka prokuratura uznała, że wymachiwanie flagą ISIS "nie jest wyrazem braku szacunku wobec jakiejkolwiek grupy etnicznej" ponieważ IS jest "przeciwko wszystkim z wyjątkiem tych, którzy należą do ISIS" – podaje brytyjski independent.co.uk. 

23-letni mężczyzna z Laholm, uniknął oskarżenia po tym, jak zamieścił na Facebooku fotografię profilową, na której widnieje z flagą Państwa Islamskiego – podaje brytyjski independent.co.uk.

Policja prowadziła śledztwo od marca. Mężczyznę pochodzącego z Syrii podejrzewano o podżeganie do nienawiści rasowej.

23 latek zaprzeczył zarzutom. Powiedział, że nie jest zwolennikiem ISIS i zwrócił uwagę, iż kwestionowana flaga była używana jako symbol islamu przez setki lat, a dopiero później wykorzystywana przez ISIS – powiedział adwokat Bjorn Nilsson.

Prokurator Gisela Sjövall podjęła decyzję o umorzeniu postępowania, mówiąc, że machanie flagą ISIS nie może być odbierane jako szerzenie nienawiści.

 

Źródło: independent.co.uk

#Szwecja #Państwo Islamskie #ISIS

Marek Nowicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo