Polska potęgą wojskową

  

„Czy leci z nami pilot?” – zdaje się pytać opozycja. Spokojnie, bez obaw – leci. I w dodatku wie, co robi. Polska po zrealizowanym formalnie Brexicie będzie nie tylko państwem nr 5 w Unii Europejskiej, ale również trzecią potęgą wojskową Unii w nowym składzie (po Francji i Włoszech).

Co ciekawe, w poważnych rankingach już w tej chwili jesteśmy oceniani jako 17. potęga wojskowa na świecie. I uwaga, płacące cenę swojego wymuszonego pacyfizmu po II wojnie światowej Niemcy są... za Polską. Jesteśmy również wielkim rynkiem dla przemysłu zbrojeniowego, szczególnie że podczas najbliższej dekady na modernizację naszej armii zamierzamy przeznaczyć aż 35 mld (!) euro. A to oznacza, że nikt, żaden kraj i żaden producent, nie obrazi się na nas po sprawie śmigłowców z Francji i nadal będzie żywotnie zainteresowany sprzedażą nam zarówno sprzętu wojskowego, jak i uzbrojenia. Tyle że następne kontrakty i umowy offsetowe będą zawierane na zdecydowanie lepszych warunkach dla polskiego państwa, polskiego przemysłu obronnego i będą generowały więcej miejsc pracy – dla Polaków w Polsce, a nie dla cudzoziemców w państwach sprzedających nam uzbrojenie.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts