​Ekstraklasa szuka młodych talentów

Szesnaście miejscowości, blisko dwustu trenerów, ponad sto wręczonych pucharów i tysiące dzieci bawiących się piłką.

Lotto Ekstraklasa
Szesnaście miejscowości, blisko dwustu trenerów, ponad sto wręczonych pucharów i tysiące dzieci bawiących się piłką. We wrześniu Fundacja Ekstraklasy i Ministerstwa Sportu i Turystyki odwiedziły wszystkie 16 klubów Ekstraklasy w ramach projektu Akademie Klasy Ekstra. Od Warszawy, przez Łęczną i Niecieczę aż do Lubina i Kielc, przez trzy tygodnie ekipa Akademii Klasy Ekstra podróżowała po całej Polsce, przyciągając na treningi w klubowych ośrodkach tysiące dzieci. Czy wśród trenujących dzieci znajdą się młode talenty na miarę Bartka Kapustki?


- Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu wrześniowej edycji Akademii Klasy Ekstra. Frekwencja na treningach we wszystkich klubach pokazała, że istnieje zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia. Zadowoleni są wszyscy zainteresowani. Rodzice bardzo dobrze odbierają taki dzień piłkarskiej zabawy i deklarują chęć powrotu z dziećmi. Cieszą się też trenerzy i wychowawcy, w końcu pomagamy im realizować program w atrakcyjny dla dzieci sposób – mówi Jacek Bednarz, członek zarządu Ekstraklasy SA odpowiedzialny za projekt rozwoju akademii klubowych.


Treningi w ramach Akademii Klasy Ekstra to otwarte zajęcia dla wszystkich chłopców i dziewczynek, oparte na sportowych konkursach, grach i ćwiczeniach sprawnościowych dla najmłodszych, a starszych emocjonujące turnieje. Treningi odbywają się w trzech grupach wiekowych, do szóstego (U-6), dziewiątego (U-9) i jedenastego (U-11) roku życia. W przerwach między zajęciami wszystkie dzieci mogą sprawdzić siłę swojego strzału na bramkę, refleks, lub przejść piłkarski tor z przeszkodami.

Przez trzy tygodnie w szesnastu miejscowościach dzieci mogły liczyć na wsparcie 192 trenerów dbających o poprawne wykonywanie ćwiczeń i – przede wszystkim – dobrą zabawę. Łącznie wrześniowe zajęcia trwały ponad 5 200 minut, czyli blisko 90 godzin. W mini-turniejach między uczestnikami wręczono 128 pucharów, a żeby to wszystko zorganizować, ekipa Akademii Klasy Ekstra przejechała po Polsce blisko 5 tysięcy kilometrów. W efekcie, we wrześniu udało się powtórzyć frekwencję z pilotażowej, wiosennej edycji projektu. Oznacza to, że w 2016 roku w 27 treningach Akademii Klasy Ekstra udział wzięło ponad 16 tysięcy dzieci!

- Podobnie jak pilotaż wiosną, wrześniowa edycja która odbyła się w Kielcach była strzałem w "10". Mimo już jesiennej pory pogoda dopisała, na stadionie przy ulicy Prostej pojawiły się tłumy dzieciaków - a były ich tysiące - poszukujących aktywnych sposobów spędzania wolnego czasu i dobrej zabawy z piłką. Jestem przekonany, że tego typu akcje przełożą się bezpośrednio na większe zainteresowanie ofertą Korony Kielce skierowaną do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym – mówi Robert Stachura, prezes KKP Korona i koordynator grup młodzieżowych w Korona S.A., gdzie treningi Akademii Klasy Ekstra cieszyły się najlepszą frekwencją.

- We wrześniu przekonaliśmy się, że żadna pogoda nie jest przeszkodą dla dzieci chcących grać w piłkę. Oczywiście, każdy wolałby grać na nowoczesnym, krytym boisku, gdzie można trenować przez cały rok. Wszyscy zgadzamy się, że istnieje potrzeba rozbudowy bazy treningowej i zabezpieczenia jej na trudniejsze klimatycznie miesiące. – dodaje Jacek Bednarz. 

 

Źródło: Ekstraklasa SA,niezalezna.pl

#Ekstraklasa SA #ekstraklasa #akademia klasy ekstra #młodzież

mch
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo