Wzrost rasistowskich zachowań w Wielkiej Brytanii

Liczba przestępstw na tle rasowym i religijnym dokonywanych w Wielkiej Brytanii wzrosła aż o 41 procent w ciągu miesiąca po tym, jak Brytyjczycy zadecydowali w referendum o opuszczeniu Unii Eu

Terry from Uk/creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en
Liczba przestępstw na tle rasowym i religijnym dokonywanych w Wielkiej Brytanii wzrosła aż o 41 procent w ciągu miesiąca po tym, jak Brytyjczycy zadecydowali w referendum o opuszczeniu Unii Europejskiej – podaje bbc.com.

Liczba przestępstw zarejestrowana w lipcu tego roku osiągnęła zawrotną liczbę 5,468 przypadków. Oznacza, że codziennie w Wielkiej Brytanii ponad 170 osób staje się ofiarą rasistowskich zachowań. Dla porównania w lipcu 2015 roku były to 3.886 takie przestępstwa.

Gwałtowny wzrost przestępstw spadł w sierpniu, ale "utrzymuję się na poziomie wyższym niż przed referendum unijnym" – podaje brytyjski portal.

Tylko między 16-30 czerwca tego roku zgłoszono 3,192 przypadków przestępstw nienawiści a kolejne 3,001 między 1 a 14 lipca czyli tuż po referendum.

Czytaj: Znowu pobicie Polaków. Trzech ministrów pilnie jedzie do Wielkiej Brytanii

Liczba przestępstw z nienawiści w roku 2015-16 jest już o 19 proc wyższa w stosunku do poprzedniego roku.

Jak informuje BBC, policja zanotowała też ponad 62 tysiące wykroczeń. Spośród nich 79 proc było motywowanych nienawiścią rasową, 12 proc. orientacją seksualną.

 Źródło: bbc.co.uk

 

#Polacy #rasizm #UE #UK

Marek Nowicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo