Afera wokół Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie pogrąży Neumanna? Rodzice zastępczy przerywają milczenie

Sprawa odwołanej szefowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gdańskim nie wywołała do tej pory reakcji Sławomira Neumanna, posła PO, byłego starosty powiatu starogardzkiego, sz

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Sprawa odwołanej szefowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie Gdańskim nie wywołała do tej pory reakcji Sławomira Neumanna, posła PO, byłego starosty powiatu starogardzkiego, szefa pomorskich struktur Platformy. Do sprawy nie odnoszą się też władze PO. Informacje, do których dotarł „Dodatek Pomorski Gazety Polskiej Codziennie”, wskazują jednak, że Neumann był m.in członkiem tego samego stowarzyszenia, co małżeństwo Ż., które prowadziło domy w Sucuminie i Starogardzie.

Rodzinne domy dziecka w Starogardzie Gdańskim i pobliskim Sucuminie były prowadzone przez miejscowe Stowarzyszenie „Amor Omnia Vincit”. „Dodatek Pomorski GPC” dotarł do dokumentów, z których wynika, że członkiem tej organizacji był także Sławomir Neumann, prominentny polityk Platformy Obywatelskiej.

Wcześniej bliskiej znajomości z małżeństwem Ż., zajmującym się placówkami, nie kryła żona parlamentarzysty PO Tatiana Neumann. Jako dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie miała nadzorować ośrodki. Kilka dni temu pożegnała się jednak ze stanowiskiem. We wrześniu br. wychowankowie domów państwa Ż. powiadomili, że znęcano się nad nimi.

Stowarzyszenie „Amor Omnia Vincitę, prowadzone przez małżeństwo Ż., istnieje od 2001 r. Należeli też do niego inni rodzice zastępczy – Barbara i Stanisław Stolcowie z Kręga k. Starogardu Gdańskiego. W rozmowie z nami potwierdzają, że Sławomir Neumann był w tej organizacji, a na dowód tego przedstawiają m.in. listy członków stowarzyszenia z 2007 i 2009 r.

Warto przypomnieć, że to właśnie rodzinie Stolców w 2012 r. Tatiana Neumann, ówczesna dyrektor PCPR w Starogardzie, odebrała prawo do opieki nad dziećmi. Urzędniczka utrzymuje, że dzieci rodzinie Stolców odebrano, bo były tam źle traktowane. Jednocześnie zapewnia, że nikt nie zgłaszał jej, co dzieje się w ośrodkach prowadzonych przez małżeństwo Ż.

 

 Źródło: Dodatek Pomorski Gazety Polskiej Codziennie

#Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starogardzie #dzieci #rodziny zastępcze #Sławomir Neumann

Maciej Kożuszek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo