Marzena K. z zarzutami. Grozi jej 5 lat więzienia

Marzena K., była pracownica Ministerstwa Sprawiedliwości, usłyszała w prokuraturze cztery zarzuty, m.in. zatajenie informacji w oświadczeniach majątkowych. 

ms.gov.pl
Marzena K., była pracownica Ministerstwa Sprawiedliwości, usłyszała w prokuraturze cztery zarzuty, m.in. zatajenie informacji w oświadczeniach majątkowych. 

Dziś Centralne Biuro antykorupcyjne zatrzymało dziś Marzenę K. Marzena K. to była urzędniczka Ministerstwa Sprawiedliwości, współwłaścicielka słynnej działki przy Pałacu Kultury. Prywatnie to siostra Roberta Nowaczyka – prawnika, który zreprywatyzował dla siebie i swoich klientów blisko 50 adresów w Warszawie.

Poniżej komunikat jaki zamieściła Prokuratura Regionalna we Wrocławiu.
 

W dniu 12 października 2016 r., w śledztwie prowadzonym w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu pod sygnaturą akt RP I Ds. 44.2016, wydane zostało postanowienie o przedstawieniu Marzenie K. zarzutów popełnienia, w latach 2012 – 2015, czterech przestępstw z art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne.

Podejrzana Marzena K., jako urzędnik służby cywilnej oraz naczelnik jednego z wydziałów Ministerstwa Sprawiedliwości, będąc zobowiązana, na podstawie art. 8 ust. 1 i art. 10 ust. 1 ustawy, do złożenia oświadczenia o stanie majątkowym, podała w nich nieprawdę, zatajając:

- uzyskanie wypłat odszkodowań za nieruchomości przejęte dekretem z dnia 26 października 1945 r. o własności i użytkowaniu gruntów na obszarze m.st. Warszawy,

- uzyskanie zapłaty za sprzedaż udziału w prawie użytkowania wieczystego działki gruntu oraz współwłasności budynku,

- uzyskanie prawa użytkowania wieczystego w udziale części gruntu przy Placu Defilad w Warszawie,

- uzyskanie dochodów na podstawie zawartych z uczelniami umów o dzieło na opracowanie materiałów dydaktycznych oraz wygłoszenie wykładów autorskich, a także na przeprowadzenie zajęć z zakresu uregulowania prawnego mediacji karnych.

Łączna wartość zatajonych dochodów i przychodów wynosi nie mniej niż 29.561.674,25 zł.

Przestępstwa te zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 5.


 

 

Źródło: wroclaw.pa.gov,rmf24.pl

#Marzena K #CBA #Wrocław

ES
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo