​Morawiecki i strategiczne spółki PKO BP, PZU w Banku Światowym

  

– Nie wzrost PKB jest obecnie najważniejszy dla polskiej gospodarki, lecz inwestycje, oszczędności i inne fundamenty trwałego rozwoju ekonomicznego – podkreślił podczas wizyty w USA wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Wicepremier pojechał do Waszyngtonu na coroczną jesienną konferencję Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego. W ogłoszonym w przeddzień konferencji raporcie o stanie globalnej gospodarki Bank Światowy obniżył swą poprzednią prognozę wzrostu PKB Polski w 2016 r. z 3,7 do 3,2 proc. i w roku przyszłym z 3,5 do 3,4 proc. Ale, jak zaznaczył wicepremier Mateusz Morawiecki, nie wzrost PKB jest obecnie najważniejszy dla polskiej gospodarki, lecz inwestycje, oszczędności i inne fundamenty trwałego rozwoju ekonomicznego. – Dla nas PKB nie jest bożkiem absolutnym, nas interesuje przede wszystkim jakość tego wzrostu – powiedział Mateusz Morawiecki.

W konferencji Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego wicepremierowi Mateuszowi Morawieckiemu towarzyszyli Michał Krupiński – prezes PZU i Maks Kraczkowski, członek zarządu PKO BP. Wicepremier i prezesi spółek skarbu państwa  zachęcali zagranicznych partnerów do inwestycji w Polsce, przekonując że to kraj bezpieczny i atrakcyjny dla businessu. Jako przykład firmy coraz lepiej radzącej sobie na konkurencyjnym rynku podano PKO BP i PZU.

Podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych polska delegacja zachęcała inwestorów z całego świata do zaangażowania środków w rozwój innowacyjnych projektów.

Działania te wpisują się w strategię przebudowy modelu polskiej gospodarki o jakiej mówił polskim korespondentom w USA wicepremier Mateusz Morawiecki. – Dzisiaj głównym dla nas wyzwaniem jest przesunięcie wzrostu gospodarczego w kierunku oszczędności i inwestycji. Najważniejsze nie jest samo tempo wzrostu gospodarczego, tylko to, żebyśmy budowali wzrost w oparciu o to, co ostatnio MFW zauważył jako trwałe fundamenty wzrostu, czyli kapitał krajowy, konkurencyjność oparta o eksport i ekspansję międzynarodową i redukcja nierówności. W ramach naszego planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju te wszystkie elementy się tam zawierają, jak również innowacyjność i podnoszenie wydajności pracy przez robotyzację i automatyzację, czyli coś, co jest częścią czwartej rewolucji przemysłowej. Chodzi o to, aby wzrost miał dobre, trwałe fundamenty i żeby dobrze służył polskiemu społeczeństwu – dodał.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Chciał się wykręcić i dać łapówkę. Teraz grozi mu 10 lat

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Krakowie patrolujący rejon Rynku Głównego podjęli interwencję wobec młodego mężczyzny, który zakłócał ciszę nocną. Za wykroczenie, którego się dopuścił ukarali 25-latka mandatem. W trakcie interwencji awanturnik zaproponował mundurowym łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

W związku z tym, że jest to przestępstwo został zatrzymany, a policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie po zebraniu materiału dowodowego doprowadzili go do Prokuratury Kraków Śródmieście-Zachód.

W prokuraturze 25-latek usłyszał zarzuty dotyczące próby wręczenia korzyści majątkowej. Prokurator, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyźnie grozi kara  pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl