Kompromitacja lewackiej działaczki. A chciała dopiec obrońcom życia

  

Stop obłudzie – napisała na Twitterze Dorota Jankowska, deklarująca się feministka, kandydatka lewicy w ostatnich wyborach. Zaprezentowała, jak się później okazało, przerobione zdjęcie okna życia z Radomia. Na umieszczonej przez kobietę grafice widniał napis: „Okno życia, nie przyjmujemy noworodków z wadami genetycznymi!!! Brak chętnych na adopcję”. W rzeczywistości napisane jest tam: „Mamo – pozwól mi żyć!”. Internauci byli bezlitośni dla Jankowskiej. „Doprawdy? A nie chciała pani innych wprowadzić w błąd? Nie uważa pani, że Caritas należy się co najmniej słowo PRZEPRASZAM?” – napisał jeden z użytkowników Twittera.

Okno życia jest specjalnym miejscem umożliwiające matkom, które nie mogą lub nie chcą opiekować się noworodkiem, anonimowe, bezpieczne pozostawienie go w nim. W środku jest ogrzewanie i wentylacja, stoi tam również łóżeczko, do którego można włożyć niemowlę. W momencie otwarcia okna włącza się alarm wzywając siostry zakonne, które przewożą dziecko do szpitala w celu wykonania wszystkich koniecznych badań.

W Polsce jest 60 okien życia. Do maja 2016 roku pozostawiono w nich 94 noworodków.

Okazuje się, że nie potrzeba dużo czasu, by zweryfikować, czy zdjęcie prezentowane przez Jankowską jest prawdziwe. Użytkownik „Tomasz Komentasz” przedstawił oryginalne zdjęcie oraz przerobione.


Jankowska według portalu parlamantarny.pl kandydowała w wyborach w 2015 roku z list Zjednoczonej Lewicy w 17. OKW Radom. W opisie czytamy, że jest „pracownikiem administracyjnym w Warszawie, pochodzi z Radomia. Członek partii Twój Ruch”.


Kobieta przekonuje, że „została wprowadzona w błąd co do prawdziwości zdjęcia". Mimo to dodała, że „wiadomo że istota problemu pozostaje prawdziwa”.
 
Sprawę żywo komentowali internauci. Sugerowano, że była działaczka Twojego Ruchu zrobiła to celowo.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Koronawirus. Rząd zaciąga pożyczki

/ zdjęcie ilustracyjne/ pixabay.com/@Chickenonline

  

Litwa w międzynarodowych instytucjach finansowych zaciąga pożyczki w łącznej wysokości 1,5 mld euro na złagodzenie skutków epidemii koronawirusa. Ma to zapewnić płynność budżetu państwa – podał minister finansów Vilius Szapoka po podpisaniu stosownych umów.

„Na światowej arenie jesteśmy oceniani jako kraj, który w sposób wiarygodny i bardzo odpowiedzialny zarządza finansami publicznymi. Nadszedł czas, by z tego skorzystać dla dobra mieszkańców kraju

 - czytamy w komunikacie prasowym resortu finansów, który cytuje Szapokę.

Minister poinformował, że z międzynarodowymi instytucjami finansowymi Litwa podpisała umowy w sprawie udzielenia pożyczek w wysokości 1,5 mld euro. Jak zaznaczył, „umowy zawarto na atrakcyjnych warunkach”.

Ministerstwo finansów Litwy i Europejski Bank Inwestycyjny dziś podpisali umowę dotyczącą pożyczki o wartości 700 mln euro. Zgodnie z porozumieniem, okres pożyczki i wysokość odsetek będą zależały od sytuacji na rynku kapitałowym.

Z Nordyckim Bankiem Inwestycyjnym podpisano umowę o udzieleniu pożyczki wartości 400 mln euro na okres 10 lat ze zmiennym oprocentowaniem. 400 mln euro Litwie pożyczy Bank Rozwoju Rady Europy.

Litewski rząd 16 marca zatwierdził plan działań gospodarczych o wartości 5 mld euro w celu zmniejszenia skutków kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa. Dzień później Sejm Litwy zezwolił rządowi na zwiększenie limitu zadłużenia w tym roku z przewidzianych 904,6 mln euro do 5,4 mld euro.

Minister Szapoka zapowiedział wówczas, że rząd zamierza zaciągać pożyczki zarówno w kraju, jak też na rynkach międzynarodowych i że przewidziane 5,4 mld euro, to nie jest ostateczna wielkość zadłużenia.

Litewskie ministerstwo zdrowia poinformowało dziś, że w kraju odnotowano już 843 przypadki zakażenia koronawirusem, zmarło 14 osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts