Wielka wyprzedaż majątku Kulczyka

  

Firma Kulczyk Investments zamierza sprzedać ostatnie 1,5 proc akcji koncernu piwowarskiego SABMiller. Dzieci Kulczyka – Sebastian i Dominika mają zarobić na tym około 5 mld zł. Przedsiębiorstwo, które ma siedzibę w Luksemburgu w kwietniu tego roku sprzedało już 24 miliony akcji SABMIller za 5,5 mld zł.

Przedsiębiorstwo Kulczyk Investments zamierza całkowicie sprzedać swoje udziały w grupie piwowarskiej SABMiller. Cena za ostatnie posiadane 1,5-proc. akcje może wynosić około 5 mld zł” – podaje money.pl.

Jest to kolejna wyprzedaż udziałów w tym koncernie piwowarskim. Poprzednio, we kwietniu 2016 roku Sebastian i Dominika pozbyli się 24 mln akcji inkasując 5,5 mld zł.

Sprzedaż SABMiller ma być jednym z działań, które zmierzają do restrukturyzacji portfela aktywów firmy Kulczyka.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: money.pl,fakt.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Torysi z bezwzględną większością w Izbie Gmin

Zdjęcie ilustracyjne / UK government [OGL 3 (http://www.nationalarchives.gov.uk/doc/open-government-licence/version/3)]

  

Partia Konserwatywna premiera Borisa Johnsona będzie mieć bezwzględną większość w nowej Izbie Gmin - wynika z ogłoszonych w piątek częściowych oficjalnych rezultatów czwartkowych wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii.

Wprawdzie nie we wszystkich 650 okręgach liczenie głosów zakończyło się, ale torysi przekroczyli już próg 326 mandatów, oznaczający, że będą mogli samodzielnie rządzić.

Obecne prognozy mówią, że Partia Konserwatywna będzie mieć 363 posłów, co oznacza wzrost o 45 w porównaniu z wynikiem z poprzednich wyborów z czerwca 2017 r.

Opozycyjna Partia Pracy według prognoz będzie miała 203 mandaty.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl