Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej zdecydował o nie przedłużaniu współpracy ze Stephanem Antigą w roli trenera reprezentacji Polski mężczyzn. Dotychczasowy kontrakt wygasa z końcem 2016 roku. Równocześnie zarząd PZPS podziękował Antidze za blisko trzy lata pracy z kadrą. W tym czasie francuski trener poprowadził polską reprezentację do historycznego złota podczas Mistrzostw Świata w 2014 roku.

Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej po zapoznaniu się z analizami trenera Antigi oraz Wydziałów Szkolenia i Trenerskiego uznał, że kadra narodowa wymaga nowego impulsu wobec kolejnych wyzwań, które stoją przed polskimi siatkarzami.

Chcemy serdecznie podziękować Stephanowi Antidze za profesjonalizm, rzetelność i pasję, która towarzyszyła jego pracy w latach 2014-2016 – powiedział prezes PZPS, Jacek Kasprzyk. – Niewątpliwą zasługą trenera Antigi było mistrzostwo świata wywalczone w znakomitym stylu przed dwu laty oraz awans do turnieju olimpijskiego Rio de Janeiro 2016. Zarząd Polskiego Związku Polskiego Siatkowej życzy trenerowi dalszego rozwoju i kolejnych sukcesów – dodał Kasprzyk.

Po kierunkiem Stephana Antigi Reprezentacja Polski rozegrała 91 spotkań o punkty zwyciężając w 62. Podczas trzech sezonów współpracy biało-czerwoni zostali mistrzami świata (2014), zdobyli brązowy medal Pucharu Świata (2015), zajęli 5. miejsce w mistrzostwach Europy, odpowiednio 8, 4 i 5 lokaty w Lidze Światowej oraz awansowali do turnieju olimpijskiego, w którym zajęli 5. miejsce.

Selekcjoner poprowadził polskich siatkarzy łącznie w 112 meczach.

We wtorek rozpoczyna się procedura wyłaniania nowego szkoleniowca kadry mężczyzn.