​Pence wygrywa dla Trumpa

  

Debaty wiceprezydenckie w USA zazwyczaj przechodzą niemal niezauważone. Gdy jednak większość Amerykanów nie lubi głównych kandydatów, debata między senatorem z Wirginii, demokratą Timem Kaine’em i gubernatorem Indiany, republikaninem Mikiem Pence’em przyciągnęła uwagę wyborców i komentatorów. Pence, „chrześcijanin, konserwatysta i republikanin, w tej właśnie kolejności”, starł się z oponentem deklarującym się co prawda jako katolik, ale głosującym przeciw ochronie życia nienarodzonych. Kaine’owi udało się być jednocześnie agresywnym wobec Pence’a, któremu co rusz przerywał, i sztucznym – recytował przygotowane zdania, głównie o tym, jakie brzydkie rzeczy mówił Donald Trump. Republikanin nie dał się jednak zbić z tropu i skupił się na ostrzeganiu przed polityką gospodarczą i niewiarygodnością Hillary Clinton. Skutecznie odparł zarzut, że Trump wykorzystał straty firmy, by uniknąć płacenia podatków, pytając, czy sam Kaine nigdy nie odliczał w deklaracji podatkowej należnych ulg. A oskarżenie o prowadzenie kampanii wyzwisk skwitował przypomnieniem, że to Clinton nazwała połowę wyborców Trumpa żałosnymi i beznadziejnymi. W zgodnej opinii, nawet CNN, debatę wygrał Mike Pence.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts