Prezes PiS nie ma wątpliwości: "Unia Europejska jest na zakręcie". Konieczne są reformy

  

Przede wszystkim podejmujemy zadania, które doprowadzą do tego żebyśmy zarobili na zmiany społeczne, które przeprowadzamy. Dlatego tak ważny jest program Morawieckiego -  powiedział, podczas rozmowy na antenie TVP Lublin, o najważniejszych zadaniach na najbliższą przyszłość prezes PiS Jarosław Kaczyński. 

Zupełnie nieodległy czas, to jest spełnienie tego, co obiecywaliśmy, jeśli chodzi o emerytury. Jestem przekonany, że nie trzeba będzie długo czekać, aż te decyzje będą podjęte, a ustawy uchwalone. Ogromne znaczenie ma program Mieszkanie+, tanie mieszkania dla obywateli to przełom! - podkreślił J. Kaczyński.


Prezes PiS zaznaczył w rozmowie z TVP Lublin, że konieczna jest reforma szkolnictwa:

Gimnazjum to był eksperyment, który się nie powiódł i trzeba wrócić do wariantu osiem plus cztery. Sporne raczej jest nie to, a tempo przeprowadzenia tej operacji. (…) Szczególnie mocno podnoszona jest kwestia roku 2019, gdy dwa roczniki będą przechodziły do liceów-tak będzie, ale na skutek kryzysu demograficznego te roczniki będą liczyły tyle samo, co jeden rocznik w 2010 roku.

- powiedział.

Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę, że potrzebna jest reforma Unii Europejskiej i zwiększenie naszego zaangażowania w regionie.

Unia Europejska jest dziś na zakręcie, jest dziś wiele procesów, które mogą mieć fatalne skutki dla Unii. Pojawiają się ruchy przeciwne UE, bądź w istocie przeciwne Unii - także w ważnych krajach europejskich jak Niemcy czy Francja. Jeżeli Unii nie zreformujemy, to jej przyszłość rysuje się w czarnych barwach. Okazją do tej reformy jest Brexit - on musi prowadzić do zmiany traktatów, a to okazja, by przyjrzeć się temu, jak Unia funkcjonuje.

- tłumaczył.

Prezes PiS zaznaczył, że Polska poprzez współpracę z innymi państwami w Europie Środkowej może skuteczniej rozmawiać z silniejszymi partnerami.

Grupa V4 nie zawsze jest jednomyślna, ale jest branym pod uwagę zjawiskiem politycznym. Tutaj jest wiele do zrobienia, można współdziałać z innymi państwami tej części Europy i z lepszej pozycji rozmawiać z silniejszymi.

— stwierdził prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Odniósł się też do sprawy negocjacji ws. caracali:

To rzecz normalna, zdarzająca się, ale nie doszło do zerwania. To szansa dla Świdnika - to duże zamówienie, które może być skierowane także do Świdnika. Pieniądze, praca, technologia - bardzo ciekawa sytuacja, bardzo dobra. (…) Caracale nie dokonałyby przełomu, jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszej armii. Sama armia francuska nie ma ich wiele, posługuje się innymi helikopterami. Będziemy mieć super nowoczesne śmigłowce, które są w stanie wykonać wiele zadań bojowych - to sprawa za jakiś czas, ale i Caracale nie miały być od razu, mieliśmy czekać - proszę się nie niepokoić

— podkreślił prezes PiS.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: lublin.tvp.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Cichy hołd dla ofiar zamachów

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/jackmac34

  

Cztery lata po ataku terrorystycznym na klub muzyczny Bataclan Francuzi oddają hołd ofiarom. W krwawym zamachu 13 listopada 2015 roku zginęło 130 osób, a ponad 350 zostało rannych. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie.

"Uroczystości mają charakter stonowany i dyskretny, aby nie pogłębiać bólu i smutku rodzin ofiar"

– poinformowali urzędnicy ratusza. Nikt nie będzie oficjalnie przemawiał, a przed tablicami pamiątkowymi postawionymi w 2016 roku na miejscu ataków przebywać będą jedynie rodziny ofiar i przedstawiciele władz. Przestrzeń ta nie będzie dostępna dla prasy i fotografów.

Władze zaplanowały tzw. sześć chwil medytacji: w Saint-Denis, przed stadionem Stade de France, w 10. i 11. dzielnicy Paryża oraz przed salą koncertową Bataclan, na bulwarze Voltaire’a. W miejscach zamachów pojawią się ministrowie sprawiedliwości Nicole Belloubet i minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner, towarzyszyć im będzie mer Paryża, Anne Hidalgo. Ceremonia upamiętnienia ofiar odbędzie się również w ratuszu.

W mediach, m.in. w radiu publicznym „France Inter” w audycjach poświęconych zamachom, głos zabierają ofiary. 50-letni muzyk Christian, wspominał wieczór zamachu, opowiadając o swojej traumie, która mimo upływu czasu, nie daje o sobie zapomnieć. Christian wspominał, że był zaledwie kilka metrów od drzwi wejściowych, kiedy zobaczył „pierwsze spadające na ziemię ciała ofiar”.

„Wyszedłem stamtąd w ciągu pierwszych pięciu minut, bez obrażeń fizycznych, ale widziałem umierających ludzi. Wyszedłem, byłem uratowany, nie mogłem nic zrobić. Opuściłem Bataclan z poczuciem winy i w szoku”

– wspominał Christian. Dopiero niedawno zgłosił się do stowarzyszenia Life Paris, pomagającego ofiarom zamachów. Christian nie radzi sobie z poczuciem winy po swojej ucieczce z Bataclanu w czasie zamachu.

Klub muzyczny Bataclan został ponownie otwarty w 2017, kiedy to odbył się koncert Stinga.

Rada miasta Paryża zaaprobowała we wtorek stworzenie „ogrodu pamięci” na wniosek mer Paryża Anne Hidalgo. Projekt poparty został jednogłośnie przez wszystkie ugrupowania polityczne. Ogród pamięci ma być dostępny dla ofiar i ich rodzin, ale także dla wszystkich mieszkańców Paryża. Nie podano jeszcze lokalizacji dla tego projektu, który ma również pełnić funkcję edukacyjną.

Terroryści z tzw. Państwa Islamskiego zaatakowali 13 listopada 2015 roku o godzinie 21.16. Jedna z grup próbowała wejść na stadion narodowy w Saint Denis, gdzie trwał mecz Francja – Niemcy. Nie zostali jednak wpuszczeni i wysadzili się w pobliżu bramek bezpieczeństwa. Zginął przypadkowy przechodzień. Kolejna grupa zaatakowała przed kawiarniami w centrum miasta. Terroryści strzelali do ludzi z broni automatycznej zabijając 39 osób. Najkrwawszy atak miał miejsce w sali koncertowej Bataclan, gdzie trwał koncert. Zamachowcy wzięli zakładników i starli się z policją. W sali koncertowej zginęło 89 osób. Jedna osoba zmarła w szpitalu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl