Przede wszystkim podejmujemy zadania, które doprowadzą do tego żebyśmy zarobili na zmiany społeczne, które przeprowadzamy. Dlatego tak ważny jest program Morawieckiego -  powiedział, podczas rozmowy na antenie TVP Lublin, o najważniejszych zadaniach na najbliższą przyszłość prezes PiS Jarosław Kaczyński. 

Zupełnie nieodległy czas, to jest spełnienie tego, co obiecywaliśmy, jeśli chodzi o emerytury. Jestem przekonany, że nie trzeba będzie długo czekać, aż te decyzje będą podjęte, a ustawy uchwalone. Ogromne znaczenie ma program Mieszkanie+, tanie mieszkania dla obywateli to przełom! - podkreślił J. Kaczyński.


Prezes PiS zaznaczył w rozmowie z TVP Lublin, że konieczna jest reforma szkolnictwa:

Gimnazjum to był eksperyment, który się nie powiódł i trzeba wrócić do wariantu osiem plus cztery. Sporne raczej jest nie to, a tempo przeprowadzenia tej operacji. (…) Szczególnie mocno podnoszona jest kwestia roku 2019, gdy dwa roczniki będą przechodziły do liceów-tak będzie, ale na skutek kryzysu demograficznego te roczniki będą liczyły tyle samo, co jeden rocznik w 2010 roku.

- powiedział.

Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę, że potrzebna jest reforma Unii Europejskiej i zwiększenie naszego zaangażowania w regionie.

Unia Europejska jest dziś na zakręcie, jest dziś wiele procesów, które mogą mieć fatalne skutki dla Unii. Pojawiają się ruchy przeciwne UE, bądź w istocie przeciwne Unii - także w ważnych krajach europejskich jak Niemcy czy Francja. Jeżeli Unii nie zreformujemy, to jej przyszłość rysuje się w czarnych barwach. Okazją do tej reformy jest Brexit - on musi prowadzić do zmiany traktatów, a to okazja, by przyjrzeć się temu, jak Unia funkcjonuje.

- tłumaczył.

Prezes PiS zaznaczył, że Polska poprzez współpracę z innymi państwami w Europie Środkowej może skuteczniej rozmawiać z silniejszymi partnerami.

Grupa V4 nie zawsze jest jednomyślna, ale jest branym pod uwagę zjawiskiem politycznym. Tutaj jest wiele do zrobienia, można współdziałać z innymi państwami tej części Europy i z lepszej pozycji rozmawiać z silniejszymi.

— stwierdził prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Odniósł się też do sprawy negocjacji ws. caracali:

To rzecz normalna, zdarzająca się, ale nie doszło do zerwania. To szansa dla Świdnika - to duże zamówienie, które może być skierowane także do Świdnika. Pieniądze, praca, technologia - bardzo ciekawa sytuacja, bardzo dobra. (…) Caracale nie dokonałyby przełomu, jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszej armii. Sama armia francuska nie ma ich wiele, posługuje się innymi helikopterami. Będziemy mieć super nowoczesne śmigłowce, które są w stanie wykonać wiele zadań bojowych - to sprawa za jakiś czas, ale i Caracale nie miały być od razu, mieliśmy czekać - proszę się nie niepokoić

— podkreślił prezes PiS.