I po namiocie KOD-u przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Za zimno dla „obrońców demokracji”?

  

Namiot KOD-u od kilku miesięcy stał przed Kancelarią Premiera. Szefostwo Komitetu Obrony Demokracji traci nie tylko sympatyków chcących brać udział w demonstracjach, ale najwyraźniej nie ma już chętnych na koczowanie w namiocie. To początek końca krzykliwej działalności Mateusza Kijowskiego i jego popleczników?

Polityczni działacze, którzy nazwali siebie "obrońcami demokracji", pikietowali przed budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przez kilka miesięcy. Żądali publikacji marcowego dokumentu Trybunału Konstytucyjnego, który co niektórzy uznawali za wyrok. KOD-ziarze rozstawili więc namiot, a nawet uruchomili licznik odmierzający dni. 

Na niewiele to się zdało. Zapał ludzi Kijowskiego malał z każdym tygodniem, coraz mniej ludzi pojawiało się w namiocie, a jesienna aura i spadająca temperatura najwyraźniej skutecznie ich ostudziła. I zwijają się.

Zresztą także marsze KOD-u są coraz uboższe. Mniej ludzi, żadnych nowych pomysłów, za to coraz więcej kłótni w gronie "obrońców demokracji". I nie po raz pierwszy dziwacznie kończy się manifestacja ludzi KOD przed KPRM. Pamiętają zapewne nasi Czytelnicy słynną "głodówkę" jaką prowadził Andrzej Miszk. Później podziękował za dostawy jedzenia!

CZYTAJ WIĘCEJ: Głodówka przerwana. Na koniec, Miszk podziękował… za dostawy jedzenia - WIDEO

Teraz już nie ma też namiotu. Pewnie żałuje lider Nowoczesnej, który mógł w świetle kamer rozdawać tam żurek i jajka w niedzielę Wielkanocną, bo nie dotrwali do Bożego Narodzenia. O tamtym happeningu Petru pisaliśmy wcześniej TUTAJ.

Jeden z KODziarzy przyznał, że formuła protestu się skończyła. Odgrażają się jednak, że to nie jest ich ostatnie słowo. Pewnie prawda, bo gadać to potrafią dużo. Zrobić niewiele...
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wpolityce.pl,telewizjarepublika.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pentagon testuje pociski o zasięgu ponad 500 km

/ FLICKR.COM/clayirving/CC BY-SA 2.0

  

- USA przeprowadziły test wystrzelonego z lądu, konwencjonalnego pocisku manewrującego, który trafił w cel po pokonaniu odległości ponad 500 km - poinformował Pentagon. To pierwsza taka próba, odkąd USA oficjalnie wystąpiły z układu INF.

W wydanym komunikacie Pentagon przekazał, że test odbył się wczoraj na San Nicolas Island w odległości ok. 120 km od wybrzeża Kalifornii.

Gdyby USA nadal były stroną INF - układu o likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu - taka próba byłaby zakazana. Porozumienie to zakazywało produkowania, przechowywania i stosowania pocisków rakietowych o zasięgu od 500 do 5500 km.

Pentagon zapowiadał już w marcu, że przeprowadzi tę próbę rakietową, jeśli Rosja nie zacznie stosować się do zapisów INF. Dziennik "Washington Post" pisał wówczas, że na listopad planowany jest dodatkowo test pocisku o zasięgu ok. 2900-4000 km.

Na początku sierpnia minął półroczny okres, jaki Stany Zjednoczone dały Rosji na powrót do przestrzegania INF. W konsekwencji USA oficjalnie wycofały się z traktatu. Moskwa odrzuca oskarżenia, że ponosi odpowiedzialność za jego zerwanie, i również wycofała się z układu.

USA zarzucają Rosji, że wbrew zapisom INF rozmieściła nowe pociski manewrujące SSC-8 (w rosyjskiej nomenklaturze wojskowej - 9M729), które są lądową wersją bazujących na okrętach podwodnych pocisków SSN-21 Sampson, mogą być uzbrojone w głowicę atomową i mają zasięg ponad 2000 km.

Cytowany wczoraj przez agencję Reutera rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu powiedział, że jego kraj nie rozmieści nowych pocisków tak długo, jak Stany Zjednoczone będą wykazywać się podobną powściągliwością w Europie i Azji.

Na początku sierpnia prezydent Rosji Władimir Putin ostrzegał, że Moskwa będzie zmuszona rozpocząć opracowywanie nowych pocisków nuklearnych średniego i pośredniego zasięgu, jeśli USA zaczną to robić po wycofaniu się z INF. Obwinił USA o "upadek" traktatu, ale zaznaczył, że Moskwa i Waszyngton muszą wznowić rozmowy o kontroli zbrojeń, aby zapobiec wybuchowi "nieograniczonego" wyścigu zbrojeń.

Traktat INF został podpisany w 1987 roku w Waszyngtonie przez przywódców USA i ZSRR: Ronald Reagana i Michaiła Gorbaczowa. Do czerwca 1991 roku obie strony wywiązały się z postanowień umowy; ZSRR zniszczył 1846 pocisków objętych umową, a USA - 846.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl