4 października premier Beata Szydło powołała międzyresortowy zespół do spraw opracowania projektu rządowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Zespół rozpoczął już pracę.

Program wsparcia dla matek decydujących się na urodzenie tzw. trudnych ciąż oraz wsparcia rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne i zakrojoną na szeroką skalę kampanii informacyjnej wspierającej i promującej życie – to główne założenia przygotowywanego przez rząd projektu ws. ochrony życia. Szczegółowe założenia w tej sprawie przedstawiła dziś w Sejmie premier Szydło.

Jestem za ochroną życia. Jako premier RP czuję się odpowiedzialna za jego ochronę. Szanujmy różne poglądy i różne głosy. Uważam, że odpowiedzialnością całej klasy politycznej jest teraz studzenie emocji. Rząd RP zrobi wszystko, żeby życie chronić – mówiła szefowa rządu.

Dziś na Twitterze premier oraz stronie KPRM pojawiła się informacja, że specjalny zespół do spraw opracowania projektu rządowego programu wsparcia dla rodzin „Za życiem” już pracuje.