Odwołania kandydatów na prezesa TVP odrzucone. Startuje ostatni etap konkursu

  

Konkurs, który ma wyłonić prezesa Telewizji Polskiej, zbliża się do kluczowego momentu. Dzisiaj odrzucono odwołania wszystkich kandydatów, którzy odpadli w poprzedniej turze, a jutro rozpoczynają się prezentacje wizji funkcjonowania TVP przez pozostałe w konkursie osoby. 

O kolejnych fazach konkursu na prezesa TVP informowaliśmy od kilku tygodni. Także o tym, że Rada Mediów Narodowych wyłoniła czterech kandydatów na stanowisko prezesa Telewizji Publicznej. Do trzeciego etapu przeszły cztery osoby: Agnieszka Romaszewska-Guzy, Bogdan Czajkowski, Jacek Kurski i Krzysztof Skowroński. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Czterech kandydatów na szefa TVP

Jak dowiedział się portal niezalezna.pl, dzisiaj odrzucone zostały wszystkie odwołania osób, które odpadły z konkursu w poprzednich etapach w tym Małgorzaty Raczyńskiej - Winsberg.

Ustaliliśmy również, że jutro (piątek, 7 października) rozpoczną się w Sejmie, przed Radą Mediów Narodowych, wysłuchania pozostałych w konkursie osób. Będą one prezentowały swoją wizję funkcjonowania Telewizji Polskiej. Jako pierwszy zrobi to Krzysztof Skowroński - jego publiczne wysłuchanie rozpocznie się o godz. 14.30.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Inna prokuratura zbada sprawę śmierci 21-latka

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- Prokuratura Regionalna w Łodzi badać będzie sprawę śmierci 21-latka postrzelonego w czwartek w Koninie przez policjanta - poinformowała rzecznik prasowa Prokuratury Krajowej, prok. Ewa Bialik. Postępowanie wszczęła w piątek Prokuratura Okręgowa w Koninie.

W czwartek na jednym z osiedli w Koninie, podczas próby wylegitymowania przez policję 21-latka i dwóch 15-latków najstarszy mężczyzna zaczął uciekać. Według informacji policji, 21-latek nie reagował na wezwania do zatrzymania. Goniący go funkcjonariusz użył broni, policja utrzymuje, że był do tego zmuszony; postrzelony 21-latek zmarł.

"Na potrzeby zachowania obiektywizmu w toczącym się postępowaniu, śledztwo dotyczące użycia broni palnej przez funkcjonariusza policji podczas interwencji w Koninie zostało przekazane do Prokuratury Regionalnej w Łodzi"

– powiedziała PAP prok. Ewa Bialik.

Prokuratura Okręgowa w Koninie informowała w piątek, że prowadzone postępowanie dotyczy nieumyślnego nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego i nieumyślnego spowodowania śmierci

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl