Konkurs, który ma wyłonić prezesa Telewizji Polskiej, zbliża się do kluczowego momentu. Dzisiaj odrzucono odwołania wszystkich kandydatów, którzy odpadli w poprzedniej turze, a jutro rozpoczynają się prezentacje wizji funkcjonowania TVP przez pozostałe w konkursie osoby. 

O kolejnych fazach konkursu na prezesa TVP informowaliśmy od kilku tygodni. Także o tym, że Rada Mediów Narodowych wyłoniła czterech kandydatów na stanowisko prezesa Telewizji Publicznej. Do trzeciego etapu przeszły cztery osoby: Agnieszka Romaszewska-Guzy, Bogdan Czajkowski, Jacek Kurski i Krzysztof Skowroński. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Czterech kandydatów na szefa TVP

Jak dowiedział się portal niezalezna.pl, dzisiaj odrzucone zostały wszystkie odwołania osób, które odpadły z konkursu w poprzednich etapach w tym Małgorzaty Raczyńskiej - Winsberg.

Ustaliliśmy również, że jutro (piątek, 7 października) rozpoczną się w Sejmie, przed Radą Mediów Narodowych, wysłuchania pozostałych w konkursie osób. Będą one prezentowały swoją wizję funkcjonowania Telewizji Polskiej. Jako pierwszy zrobi to Krzysztof Skowroński - jego publiczne wysłuchanie rozpocznie się o godz. 14.30.