Polskie czołgi na Łotwie? Ofensywna polityka rządu

  

Polska zaproponowała kompanię czołgów, która miałaby stacjonować na Łotwie w 2017 roku - przekazała Ambasada RP w Rydze łotewskiej agencji LETA. Polscy czołgiści mają dołączyć do kanadyjskiej grupy bojowej, która będzie tam rozlokowana w ramach ustaleń warszawskiego szczytu NATO.  

Polska ambasada w Rydze komentuje, że decyzje podjęte na szczycie NATO mają olbrzymie znaczenie dla bezpieczeństwa Łotwy, Polski oraz całego regionu. 

Rozmieszczenie batalionów NATO na wschodniej flance Sojuszu są zobowiązaniem długoterminowym, a NATO pracuje nad planem rotacji batalionów - pisze LETA. Ambasada RP wyjaśniła, że Polska nie tylko będzie gościła batalion NATO, ale także chce włączyć się do grupy bojowej na Łotwie. 

Grupa batalionowa na Łotwie będzie dowodzona przez Kanadyjczyków.

Jednym z ważniejszych postanowień szczytu NATO w Warszawie ma być utworzenie na wschodniej flance wielonarodowych bojowych grup batalionowych, rozmieszczonych w sposób ciągły. Liczebność grup batalionowych jest szacowana na około 800 do ponad 1200 żołnierzy, jedna z jednostek zostanie rozlokowana w Polsce. 

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: lsm.lv
Tagi

Wczytuję komentarze...


Sanepid poszukuje pasażerów z trasy Warszawa-Przasnysz. Ich towarzysz drogi miał koronawirusa

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Przasnyski sanepid poszukuje pasażerów, którzy pod koniec marca podróżowali autokarem relacji Warszawa - Przasnysz. Jak poinformowano w niedzielę u jednego z podróżnych wykryto koronawirusa.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przasnyszu prosi pasażerów, którzy w dniu 27.03.2020 r. podróżowali autobusem należącym do firmy Przewozy Krajowe Zagraniczne Osób s.c B. Czaplicka K. Czaplicki relacji Warszawa – Przasnysz przez Serock, Pułtusk, Maków Mazowiecki, wyjazd z Warszawy o godzinie 12.15 o niezwłoczny kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Przasnyszu tel.: 29 752 25 04 lub 667 956 825

- brzmi komunikat.

W komunikacie umieszczony na stronie internetowej PPIS w Przasnyszu poinformowano również, że u jednego z pasażerów autokaru stwierdzono koronawirusa. W związku z tym wszyscy pozostali podróżni jadący tym autobusem powinni poddać się kwarantannie.

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę po południu o 268 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem i o kolejnych dziesięciu zgonach. Zakażenie wykryto dotąd u 4102 osób, z których 94 zmarły. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts