Szłapka, jak ci nie wstyd! Poseł N. oskarżył o nepotyzm, teraz przeprasza. Ale jak

  

Politycy .Nowoczesnej zorganizowali hucpę i oskarżyli wiele osób o nepotyzm. Podobną akcję przeprowadzono w Wielkopolsce, a w roli głównej wystąpił poseł Adam Szłapka. Niedawno pomówiono m.in.  Zenona Jóźwiaka, samorządowca z Leszna. Teraz Szłapka publicznie przeprasza, ale kuriozalnie brzmi tłumaczenie kompromitującej wpadki. 

We wrześniu posłowie opozycji przeprowadzili absurdalną akcję - oskarżyli dziesiątki osób o nepotyzm, a przede wszystkim uzyskanie na ważne stanowisko rzekomo bez odpowiednich kwalifikacji. W tych atakach wspierały ich niektóre media.

CZYTAJ WIĘCEJ: Anonimowy świadek TVN opowiada o garniaku Misiewicza. „Przykrywają reprywatyzację”

Szczególnie aktywni byli politycy partii Ryszarda Petru, którzy podobnie insynuacje wykorzystywali do walki politycznej w poszczególnych województwach. W Poznaniu brylował chociażby Adam Szłapka. Na ogłoszonej liście znalazł się między innymi Zenon Jóźwiak, kierownik leszczyńskiej delegatury Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Minęło nieco ponad dwa tygodnie i Szłapka wysłał do mediów... przeprosiny!!! Informację o tym podał leszczyński portal elka.pl Kuriozalnie brzmi uzasadnienie podane przez posła Nowoczesnej.

"Nikt z Nowoczesnej nie podważa Pana doświadczenia i wykształcenia będących podstawą zatrudnienia w delegaturze WUW" - napisał Szłapka. - "Przykro mi, że naraziliśmy Pana i Pana Bliskich na nieprzyjemności, proszę przyjąć najszczersze przeprosiny".


Najpierw oczernili, a teraz bezczelnie pisze, że nikt nie podważał doświadczenia i wykształcenia.

Ale najważniejsze jest tutaj:
"W przysłanym także do naszej redakcji liście tłumaczy, że był to błąd wynikający z pośpiechu tworzących listę osób" - podaje elka.pl

To już jakieś kpiny. A właściwie pokazuje ile warte są akcje Nowoczesnej.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: elka.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Japonia zamyka szkoły z obawy przed epidemią koronawirusa

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Ze względu na zagrożenie związane z epidemią koronawirusa rząd nakaże zamknięcie wszystkich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich w kraju - poinformował w czwartek premier Japonii Shinzo Abe.

Oznacza to, że do 34 847 szkół nie pójdzie 12,8 mln uczniów.

Szkoły mają być zamknięte od poniedziałku do końca przerwy wiosennej, która rozpoczyna się pod koniec marca i potrwa niecałe dwa tygodnie. Ministerstwo zdrowia podało, że przedszkola będą działały.

Nadchodzący tydzień lub dwa to niezwykle ważny okres

- stwierdził Abe i dodał, że priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo dzieci. Premier powiedział, że rząd ma "przygotować niezbędne przepisy do tego, żeby powstrzymać rozprzestrzenianie się infekcji i zminimalizować wpływ na życie ludzi i gospodarkę".

Wcześniej w czwartek władze wyspy Hokkaido zamknęły wszystkie 1,6 tys. szkół podstawowych i gimnazjów w swojej prefekturze. O zamknięciu wszystkich publicznych przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów zdecydowały też władze Osaki.

W Japonii stwierdzono dotąd 895 przypadków zakażenia, w tym 705 na pokładzie wycieczkowca Diamond Princess. W czwartek potwierdzono śmierć ósmej osoby w tym kraju w wyniku choroby wywołanej przez koronawirusa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts