Sejm zdecydował o losie ustawy antyaborcyjnej. Projekt „Stop Aborcji” nie będzie dalej procedowany

Właśnie zakończyło się głosowanie nad odrzuceniem obywatelskiego projektu ustawy dotyczącego zaostrzenia przepisów aborcyjnych.

pl.wikipedia.org
Właśnie zakończyło się głosowanie nad odrzuceniem obywatelskiego projektu ustawy dotyczącego zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Projekt, który zakłada całkowity zakaz aborcji najpierw trafił do dalszych prac komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Dziś został przez Sejm odrzucony 352 głosami. 58 było przeciw, a 18 wstrzymało się od głosu.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: ​W Sejmie debata o aborcji. „Nikt w PiS nie myśli, żeby karać kobiety”

W środę doszło do wywołanej przez posłów opozycji awantury podczas posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka dotyczącego obywatelskiego projektu ustawy, który miał zaostrzyć przepisy antyaborcyjne.

CZYTAJ WIĘCEJ: PiS kontra opozycja. Echa kłótni na komisji. O co ta cała awantura?

Platforma mimo, że była za odrzuceniem projektu Ordo Iuris „Stop Aborcji”, to chciała dyskusję na jego temat przeciągnąć aż do stycznia przyszłego roku. Komisja projekt odrzuciła, głosowanie zaplanowano na czwartek.

Dziś zadecydowano, że projekt nie będzie dalej procedowany.Projekt, który zakładał całkowity zakaz przerywania ciąży i wprowadzał kary za jej dokonanie złożyła inicjatywa „Stop Aborcji”. Osoby, które złożyły projekt chciały, aby za zabicie nienarodzonego dziecka, odpowiedzialność karną ponosiły kobiety i lekarze. Groziłaby za to kara do pięciu lat więzienia.

 

Źródło: niezalezna.pl

#glosowanie Sejm #aborcja #ustawa aborcyjna

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo