Margaret, Anna Wyszkoni i Marcin Kusy zostali jurorami w Konkursie Piosenki Eurowizja Junior 2016. Wezmą w nim udział dzieci w wieku 9-14 lat, które wykonają premierowe, specjalnie zaaranżowane utwory. TVP1 będzie transmitować koncert 15 października o godzinie 17.30.

Najlepszy dziecięcy wykonawca zostanie wybrany zarówno głosami telewidzów, jak i jurorów. Zwycięzca będzie reprezentować Polskę podczas Międzynarodowego Finału Eurowizji Junior 2016, który w tym roku odbędzie się 20 listopada na Malcie. Koncert na żywo z tego wydarzenia widzowie obejrzą o godz. 16.00 w TVP1. 

Finał na Malcie będzie także cennym doświadczeniem dla młodych uczestników. Europejska Unia Nadawców (EBU) stawia w tym roku na liczne warsztaty oraz imprezy towarzyszące Eurowizji Junior. W przeciwieństwie do innych programów z udziałem dzieci to nie rywalizacja, a edukacja i integracja są w tym projekcie najważniejsze.

15 października Koncert Krajowych Eliminacji otworzy zwyciężczyni Junior Eurovision 2015 - Destiny Chukunyere i wykona nagrodzoną piosenkę „Not My Soul”. 

POSŁUCHAJ: