Czarny ubiór jako żałoba po morderstwie. Cejrowski ostro o #CzarnyProtest

Wojciech Cejrowski, który popiera całkowity zakaz aborcji, na Facebooku odniósł się do „czarnego protestu”.

Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska
Wojciech Cejrowski, który popiera całkowity zakaz aborcji, na Facebooku odniósł się do „czarnego protestu”. „Ubieranie się na czarno z powodu aborcji jest na miejscu, bo aborcja to morderstwo i wymaga żałoby” – napisał na portalu społecznościowym. Jego wpis udostępniło niemal pięć tysięcy osób. „Like’a” dało 37 tysięcy.
 
Wojciech Cejrowski to dziennikarz radiowy, satyryk, fotograf, podróżnik, autor książek i publikacji prasowych. Z wykształcenia jest socjologiem. Jest przeciwnikiem aborcji i istnienia klinik, gdzie lekarze wykonują aborcje. W jednym z wywiadów Cejrowski powiedział, że „aborcja to morderstwo. Zabić można kurę na rosół”.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Sześć absurdów związanych z #CzarnyProtest. Jak wykorzystano bunt kobiet

3 października trwały manifestacje, które były kontynuacjami tzw. „czarnego protestu”. „Czarny poniedziałek" miał być odpowiedzią na obywatelski projekt dotyczący nowelizacji ustawy aborcyjnej. Przerodziło się to niejednokrotnie w akty agresji. Uczestnicy „czarnego protestu” wywołali zadymę przed siedzibą PiS. Ranni zostali policjanci.

W stronę funkcjonariuszy poleciały kamienie i środki pirotechniczne – race i petardy. Trzech policjantów odniosła obrażenia. Jeden z nich ma poranioną twarz i przechodzi zabieg chirurgiczny w szpitalu - informowaliśmy. Nasz operator został zaatakowany i wyzywany od zdrajców. Zobacz WIDEO 

CZYTAJ WIĘCEJ: Żeby nie było „kalek, bękartów, dzieci z wadami”. Bakuła o #CzarnyProtest

Do udziału w proteście namawiała dziennikarka TVN Dorota Wellman. Została wyśmiana przez internautów.

CZYTAJ WIĘCEJ: I kto jest „głupią krową”? Wellman zachęcała, aby nie iść do pracy. Sama poszła…

W czasie poniedziałkowego tzw. czarnego protestu niektóre osoby biorące w nim udział miały ze sobą transparenty oraz opaski ze skandalicznie przerobionym znakiem Polski Walczącej. „Kotwicę” zmieniono tam tak, żeby przypominała… kobiece piersi.
 
Wojciech Cejrowski skomentował „czarne protesty” przeciwników obywatelskiego projektu ustawy antyaborcyjnej. 
 
Ubieranie się na czarno z powodu aborcji jest na miejscu, bo aborcja to morderstwo i wymaga żałoby – napisał.Odpowiedzią na #czarnyprotest był #białyprotest.

CZYTAJ WIĘCEJ: Śmierć kontra Życie. Jest odpowiedź na #CzarnyProtest

CZYTAJ WIĘCEJ:​ Zdecydowana odpowiedź Kościoła na #CzarnyProtest
 

 

Źródło: telewizjarepublika.pl,niezalezna.pl,facebook.com

#aborcja #Wojciech Cejrowski #czarny protest

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo