​Zaskakująca reakcja polskiego piłkarza

  

Po prestiżowym meczu Anderlechtu ze Standardem Liege, podczas którego Łukasz Teodorczyk strzelił zwycięskiego gola, jego kolega Serb Urosa Spajicia został ugodzony zapalniczką przez fana przegranej drużyny. Również z tego incydentu Polak pomógł koledze wyjść zwycięsko.
 
„Po ostatnim gwizdku piłkarze Anderlechtu świętowali zwycięstwo z trudnym rywalem. To wyraźnie nie przypadło do gustu rozżalonym kibicom gospodarzy, którzy postanowili obrzucić ich różnymi przedmiotami. Jeden z fanów Standardu Liege trafił zapalniczką w głowę Serba Urosa Spajicia. Na szczęście obrońcy Anderlechtu nic się nie stało” – pisze portal sport.pl.
 
Na incydent zareagował Teodorczyk. Polak podniósł zapalniczkę i z uśmiechem na ustach podpalił wyimaginowanego papierosa. Kibice przegranej drużyny zareagowali gwizdem, a Polak odchodząc jeszcze im pomachał.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: sport.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

GDDKiA odstępuje od umowy, wykonawca nie realizował obwodnicy

  

- Odstąpiliśmy z winy wykonawcy od umowy na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Przecławia i Warzymic w ciągu DK13 - poinformowała w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Dodała, że w I kwartale 2020 r. planuje ogłoszenie przetargu na wybór nowego wykonawcy, który dokończy budowę.

GDDKiA poinformowała, że plac budowy został przekazany na początku października br., a wykonawca - spółka Energopol Szczecin - pomimo wezwań nie rozpoczął robót budowlanych na inwestycji. Dodano, że roboty budowlane wykona nowy wykonawca, na wybór którego GDDKiA przygotowuje przetarg.

W komunikacie zaznaczono, że firma Energopol Szczecin S.A., zgodnie z Subklauzulą 15.2 Szczególnych Warunków Kontraktu (SWK), otrzymała oświadczenie o odstąpieniu od umowy na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Przecławia i Warzymic w ciągu DK13. "Przyczyny odstąpienia od umowy leżą po stronie wykonawcy, który nie wywiązywał się z zawartego kontraktu. Krok ten poprzedziły bezskuteczne wezwania do poprawy zgodnie z Subklauzulą 15.1 SWK" - podała GDDKiA.

Jak przypomniała Generalna Dyrekcja, kontrakt na realizację inwestycji w formule „Projektuj i buduj” o wartości 140,4 mln złotych został podpisany w marcu 2018 r. z terminem zakończenia wyznaczonym na lipiec 2021 r. "Wykonawca miał opóźnienia już na etapie projektowania, złożył niekompletny wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), który musiał później wielokrotnie uzupełniać. Ostatecznie pod koniec września tego roku decyzja ZRID została wydana, a na początku października przekazaliśmy wykonawcy plac budowy. Pomimo możliwości prowadzenia robót budowlanych wykonawca do nich nie przystąpił i nie zorganizował zaplecza sprzętowo-materiałowego. Nie było również całości projektów wykonawczych i innych dokumentów niezbędnych do realizacji robót. Okoliczności te złożyły się na konieczność podjęcia odpowiednich działań kontraktowych przez inwestora" - zaznaczono.

GDDKIA wskazała, że została uruchomiona gwarancja należytego wykonania - około 14 mln złotych, którą był zabezpieczony kontrakt. "Środki te pozwolą na pokrycie zobowiązań nienależytego wykonywania kontraktu przez Energopol Szczecin, takich jak płatności wobec podwykonawców, usługodawców i dostawców. Z tytułu niewywiązania się wykonawcy z zapisów kontraktu będziemy egzekwować należności z tytułu kar umownych" - podała GDDKiA.

W komunikacie dodano, że obecnie na inwestycji na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad prowadzone są wykopaliska archeologiczne terenu o powierzchni około 6 hektarów, których zakończenie planowane jest na luty 2020 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl