Lewica bezmyślna i fanatyczna

  

Kardynał Stefan Wyszyński podczas internowania w Komańczy, pilnowany przez ubeków, napisał, że jest jedyną osobą w okolicy, która zna twórczość Marksa i Engelsa. Od tamtej pory charakter lewicy – czy postkomunistów – się nie zmienił. Jedna demonstracja wystarczyła, abym sobie przypomniał, dlaczego ich przedstawicieli nie ma w parlamencie. Przed Sejmem zgromadziły się bowiem osoby, które są tak fanatyczne, że nawet nie zadały sobie trudu przeczytania projektu „Ordo Iuris”, dotyczącego zmiany ustawy aborcyjnej. Protestowały więc przeciwko zapisom, których w ustawie nie ma, oraz przeciwko PiS-owi, który akurat z projektem nie ma nic wspólnego. „Stanowiska PiS-u w tej sprawie nie ma i nie będzie. To jest decyzja każdego posła i każdej posłanki” – zapowiedział w kwietniu Jarosław Kaczyński na łamach „Codziennej”. Lewica oczywiście problem musi upolitycznić. Zrobić z niego coś na kształt cyrku. W weekend bohaterką została posłanka Nowoczesnej, która tak daleko zabrnęła w nowomowie, że wszystko jej się pomyliło i zaczęła krzyczeć: „Stop dyktaturze kobiet!”. Później tłumaczyła, że ma rację i tak naprawdę mamy dyktaturę kobiet. A Kopernik była kobietą.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts