Francuskie media oskarżają rząd i prezydenta o kłamstwo w sprawie zamachu terrorystycznego w Nicei. Powołują się przy tym na tajny raport antyterrorystów, który zawiera inne informacje niż podano w oficjalnej wersji. Przede wszystkim o tym jak udało się zatrzymać ciężarówkę kierowaną przez terrorystę.

Do tragedii we francuskiej Nicei doszło 14 lipca tego roku. Blisko 90 osób zginęło w zamachu terrorystycznym, gdy mężczyzna kierujący rozpędzoną ciężarówką wjechał w tłum przechadzający się promenadą. WIĘCEJ TUTAJ

Zamachowcem okazał się, pochodzący z Tunezji, 31-letni Mohamed Lahouaiej-Bouhlel.

Do dokonania zamachu przyznała się organizacja ISIS. Pisaliśmy o tym TUTAJ 

Tuż po tragedii rząd francuski informował, że ciężarówka zatrzymała się kiedy policjanci zastrzelili kierowcę. Co innego jednak zawierają dokumenty, do których dotarli dziennikarze.

Według tajnego raportu antyterrorystów ciężarówka zatrzymała się ze względu na problemy techniczne, co jest sprzeczne z wersją podaną przez ministra spraw wewnętrznych Francji Bernarda Cazeneuve.

Podkreślają, że to dlatego funkcjonariuszom udało się dogonić pojazd po kilkudziesięciu sekundach oraz zastrzelić terrorystę. 

- podało rmf24.pl