Europa z własnymi dronami klasy MALE

  

Rozpoczęto kolejny etap prac nad europejskim dronem klasy MALE RPAS (średniego pułapu i długiego lotu). Organizacja jednoczącej współpracy w dziedzinie uzbrojenia (OCCAR) zleciła kontrakt na prace studialne nad dronem koncernom Airbus, Dassault Aviation i Leonardo-Finmeccanica. W stworzenie tego drona zaangażowane są ponadto Francja, Włochy, Hiszpania i Niemcy.

Prace studialne mają potrwać dwa lata. Po nich nastąpi czas na fazę rozwojową. Szacuje się, że pierwsze loty z udziałem drona rozpoczną się w 2023 roku, natomiast na wyposażenie europejskich armii ma trafić w 2025 roku. MALE RPAS będzie mógł realizować misję wywiadu, nadzoru, kierowania ogniem, namierzania celów oraz rozpoznania (ISTAR). Planuje się wykorzystanie tego drona również do ochrony i monitorowania granic i wsparcia przy katastrofach naturalnych. Równolegle Brytyjczycy i Francuzi w ramach programu Future Combat Air System pracują nad stworzeniem drona bojowego, który ma wejść do służby w 2030 roku. Na pracę nad tym projektem przeznaczono 1.54 mld funtów.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prowokatorzy w haniebny sposób atakują Kościół Katolicki. Kto lubi wpis? Tak, to sam Paweł Rabiej!

Paweł Rabiej / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej to jeden z najgłośniejszych zwolenników tolerancji. Staje też często w obronie środowisk LGBT. Kiedy jednak w sieci pojawiają się plugawe wpisy obrażające uczucia katolików lub atakujące kapłanów, wtedy zastępca Rafała Trzaskowskiego zachowuje się inaczej. Niedawno "polubił" skandaliczną grafikę.

Na skandalicznej grafice zamieszczonej na Twitterze przez anonimowego użytkownika, posługującego się nickiem "Viki" widzimy postać katolickiego księdza (wskazuje na to ubiór) dokonującego czynności seksualnej z dzieckiem i wskazującego kierunek dla osób, które uzbrojone "polują" na homoseksualistów, stojących pod tęczą.

Tego typu grafiki w mediach społecznościowych są często umieszczane przez anonimowych trolli. Ich cel jest jeden - prowokacja. W tym przypadku prowokacja na skandalicznie niskim poziomie.

Jednak - co ciekawe - grafikę uderzającą w Kościół Katolicki polubił na Twitterze... sam wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej. Tak, ten sam, który na ustach ma tolerancję dla różnych środowisk.

Jak widać, tolerancja nie przeszkadza w promowaniu grafik, które w skandaliczny sposób uderzają w Kościół Katolicki i kapłanów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl