Otwarto polski poligon pożarniczy

  

29 września w Grupie w województwie kujawsko-pomorskim został oddany do użytku poligon pożarniczy: jedyny tego typu obiekt w europejskich krajach NATO – informuje Sztab Generalny Wojska Polskiego.

Uruchomienie Ośrodka Szkolenia Szkoły Specjalistycznej Pożarnictwa Centrum Szkolenia Logistyki (CSLog) w Grupie jest znaczącym krokiem na drodze do podnoszenia i doskonalenia umiejętności Waszych, ale także przyszłych pokoleń – napisał w uroczystym liście, cytowanym przez oficjalny portal SG WP, podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej RP, Bartłomiej Grabski. 

Ten poligon to nasze dziecko. Życzę Wam z całego serca, aby przyszło Wam spotykać się z zagrożeniami wyłącznie na tych trenażerach i symulatorach. Abyście byli wolni od rzeczywistych akcji. A jeżeli do nich dojdzie, to żeby Wasza wiedza i umiejętności, które w Centrum zdobywacie, była Wam przydatna – powiedział szef Inspektoratu Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej pułkownik Tadeusz Likus, cytowany przez portal SG WP.

Poligon będzie wykorzystywany w cyklu tygodniowym przez 40 godzin w co najmniej 40 takich cyklach w ciągu roku. Łącznie w ciągu roku przeszkolonych zostanie około 2000 osób z wojskowych straży pożarnych i lotniskowych służb ratowniczych. Praktyczne zajęcia szkoleniowe będą trwały co najmniej 20 minut. W ciągu jednego dnia szkoleniowego będzie przeprowadzanych maksymalnie dziewięć takich zajęć w trzech panelach: ranny, popołudniowy i wieczorny (nocny). Na poligonie pożarniczym ćwiczenia praktyczne będą się odbywały w danej chwili tylko na jednym z jej elementów (komora lub na jednej z atrap) – informuje Sztab Generalny Wojska Polskiego.

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: SG WP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Gryfice: Cztery przypadki koronawirusa w szpitalu. Zakażeni to personel medyczny i pacjent

/ pixabay.com/geralt

  

W szpitalu w Gryficach (woj. zachodniopomorskie) stwierdzono łącznie cztery przypadki zakażenia koronawirusem. Trzy z nich to personel medyczny, a jeden to pacjent tej placówki.

W ubiegłym tygodniu w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach stwierdzono trzy przypadki zakażenia koronawirusem wśród personelu medycznego i ogłoszono kwarantannę.

"Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gryficach w kwarantannie pozostają dwa oddziały szpitalne Oddział Chorób Wewnętrznych i Oddział Chirurgiczny, w których przebywa łącznie 35 pacjentów i 22 osoby personelu medycznego"

- poinformował w poniedziałek szpital.

"W placówce wykonano łącznie 44 testy na obecność koronawirusa, kolejnych sześć jest zaplanowanych. Stwierdzono trzy przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u personelu medycznego oraz jeden przypadek zakażenia u pacjenta" - poinformował szpital.

Z informacji placówki wynika, że personel przebywający w oddziałach objętych kwarantanną ma zapewnioną pomoc psychologiczną, wyżywienie oraz dostateczną ilość środków ochrony osobistej.

W placówce wstrzymane jest nadal świadczenie usług zdrowotnych w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej, w ambulatoryjnej opiece specjalistycznej (przychodnia z poradniami) oraz w szpitalnym oddziale ratunkowym. Pacjenci z oddziałów nieobjętych kwarantanną są zgodnie z zaleceniami lekarskimi wypisywani ze szpitala.

Budynek główny szpitala, budynek tzw. 90-łóżkowy i budynek przychodni nadal pozostają wyłączone z dostępu osób innych niż personel upoważniony przez szpital – wynika z informacji szpitala.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts