Przełomowa pielgrzymka papieska. Franciszek udał się na Kaukaz

Papież Franciszek poleciał w piątek w szesnastą podróż apostolską. Tym razem udał się na Kaukaz, a konkretnie do Gruzji i Azerbejdżanu.

pl.wikipedia.org Tomaz Silva/ABr - Agência Brasil
Papież Franciszek poleciał w piątek w szesnastą podróż apostolską. Tym razem udał się na Kaukaz, a konkretnie do Gruzji i Azerbejdżanu. Stolica Apostolska podkreśl, że pielgrzymka będzie miała wymiar międzyreligijny. Zakończy się 2 października w Azerbejdżanie.

Pielgrzymka rozpocznie się w Tbilisi. Franciszka powita prezydent Gruzji Giorgi Margwelaszwili i prawosławny patriarcha Ilia II. Papież odwiedzi również kościół chaldejski. Spotka się ze wspólnotą asyryjsko-chaldejską na czele z patriarchą.

W niedzielę, Ojciec Święty pojedzie do Baku. Franciszek odprawi Mszę Świętą w kościele Niepokalanego Poczęcia. Odwiedzi także pałac prezydencki i spotka się z przedstawicielami władz kraju.

Franciszek pójdzie także do meczetu Heydar Aliyev. Zaplanowane jest tam „prywatne”  spotkanie z Wielkim Muftim Kaukazu Allahshukur Pashazadeh.

Sam Watykan podkreśla, że jest to bardzo ważna pielgrzymka. Ojciec Święty „będzie apelować o pokój i przezwyciężenie napięcia” właśnie w tym regionie.

Stolica Apostolska dodaje także, że wizyta Ojca Świętego powinna być zauważana jako kontynuacja papieskiej pielgrzymki do Armenii. Podróż do Gruzji i Azerbejdżanu będzie podsumowaniem wizyty na Kaukazie.

 

Źródło: niezalezna.pl,pch24.pl

#Papież Franciszek #Gruzja #Azerbejdżan #Allahshukur Pashazadeh #Kościół

ES
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo