Podczas spotkania w Chicago z Kongresem Polonii Amerykańskiej ubiegający się o urząd prezydenta USA Donald Trump zwrócił się bezpośrednio do Polaków. Dostępna jest już całość jego przemówienia wraz z polskim tłumaczeniem.

Jak już informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl kandydat Republikanów na prezydenta Stanów Zjednoczonych wygłosił przemówienie podczas spotkania w siedzibie Kongresu Polonii Amerykańskiej w Chicago. W jego trakcie złożył wiele deklaracji pod adresem Polaków.

CZYTAJ WIĘCEJ: Trump stara się o głosy Polonii: "Nigdy was nie zawiodę". Ile warte są jego słowa?

– Chcemy być silni, co oznacza, że chcemy, by więcej krajów podążało za przykładem Polski. Jeżeli każde z państw NATO poświęcałoby się tak jak Polska, to nasi sojusznicy byliby bardziej bezpieczni – powiedział Donald Trump podczas spotkania w Chicago z Kongresem Polonii Amerykańskiej.

Całość przemówienia, wraz z polskim tłumaczeniem udostępniła w internecie Telewizja Republika.

– Czujemy się zobowiązani do zapewnienia bezpieczeństwa Polsce, gdyż jest to istotne ze względu na bezpieczeństwo całej Europy Wschodniej. Tymczasem prowadząc kampanię na rzecz swojej żony Bill Clinton mówił, że dla Polski demokracja jest czymś zbyt trudnym. I mówił tak ze względu na sprzeciw Polski wobec przyjęcia uchodźców (...). Jestem z wami i rozumiem was, kochacie nasz kraj – mówił Donald Trump do mieszkających w USA Polaków.

ZOBACZ CAŁE PRZEMÓWIENIE: