Trump „pamięta o Polsce”

  

Przed wyborami prezydenckimi w 2004 r. John Kerry zarzucił George’owi Bushowi Jr., że ten nie był w stanie zbudować szerokiej koalicji państw w wojnie w Iraku: „Tylko Wielka Brytania, Australia i USA” – mówił w debacie.

Bush odparł mu po chwili: „Zapomniałeś o Polsce”. O ile Polakom może być miło, że Bush Jr. ujął się za nami, o tyle fraza „You forgot Poland!” na długie miesiące weszła w USA do wachlarza politycznych humoresek jako związek frazeologiczny, oznaczający słabość argumentów przeciwnika. Dziś, kiedy walczący o Biały Dom Donald Trump „przypomniał sobie o Polsce”, obiecuje nam zniesienie wiz i chwali za zaangażowanie w NATO, warto, byśmy i my pamiętali, co jednocześnie mówi o Rosji, samym NATO i Europie Wschodniej. Bo dziś o nas pamięta, jutro zapomni. Tylko to już może nie być śmieszne.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts