Swoje 73 urodziny obchodzi dziś Lech Wałęsa. Choć były prezydent dostał już z tej okazji spory tort i pozował do zdjęć m.in. z Aleksandrem Kwaśniewskim i Bronisławem Komorowskim, na swój sposób upamiętnić ten dzień postanowili również internauci. Na Twitterze składają Wałęsie dość osobliwe życzenia opatrując wszystko dopiskiem: #ZyczeniaDlaLecha.

W biurze Wałęsy pojawili się dzisiaj dostojni goście, był tort, śpiewy i życzenia. Gdy jednak oficjalna część uroczystości ucichła, do dzieła zabrali się internauci, którzy w nieco inny sposób postanowili uczcić 73 urodziny Lecha Wałęsy.

Niektórzy żartowali, że o jego urodzinach pamiętała najsłynniejsza polska szafiarka. Dla osób niezorientowanych w modowych niuansach wyjaśniamy, że szafiarki, to internetowa społeczność, skupiająca przede wszystkim kobiety, prezentujące w internecie swój styl ubierania m.in. na blogach i w mediach społecznościowych. W kontekście urodzin Wałęsy słowo szafiarka nabrało jednak zupełnie nowego znaczenia... zwłaszcza w połączeniu ze zdjęciem Marii Kiszczak:
 

Życzeń tego typu jest znacznie więcej: 
Niektórzy życzyli natomiast Lechowi Wałęsie sukcesów na Olimpiadzie: 
Pojawiły się również aluzje do wygranych w lotka. Internauci życzą Wałęsie „samych szóstek.
CZYTAJ WIĘCEJ: Za co Wałęsa kupił słynną pralkę? Rzekomo wygrywał w totka, gdy potrzebował pieniędzyO słynnych wygranych Wałęsy w totka pisała już wcześniej jego żona Danuta w swojej autobiografii.

"Pralkę kupiliśmy dzięki temu, że mąż znów wygrał w totolotka [...] On do dziś gra w totolotka. Jednak Pan Bóg nie daje mu wygrywać, gdyż nie potrzeba mu już tych wygranych. On zawsze powtarza: "Kiedy bardzo potrzebowałem, to wygrywałem”. A teraz nie wygrywa" - wspominała Danuta Wałęsa.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wałęsa wygrywał w totka. Dokładnie wtedy, kiedy "Bolek" pisał donosy