Rosyjskie media o mężczyźnie sterującym dronem: To... turysta

  

Rosyjskie media bronią obywatela Rosji, który sterował dronem przed budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Twierdzą, że zatrzymany jest zwykłym "turystą".  W poniedziałek po interwencji BOR zatrzymano dwóch Rosjan

Wczoraj dwóch obywateli Rosji uruchomiło bezzałogowy statek powietrzny w pobliżu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Interweniowali funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu. Sprawą zajęła się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a obywatele Rosji zostali przewiezieni do aresztu

Otrzymaliśmy oficjalne zawiadomienie władz polskich, że Rosjanin został zatrzymany 26 września i został oskarżony o naruszenie polskiego prawa

- powiedziała agencji TASS Waleria Pierżinskaja z Ambasady Rosji w Warszawie.

Rosyjski portal versia.ru broni zatrzymanych, nazywając ich "turystami". Jeden z artykułów zamieszczonych na ich stronie zatytułowano: "W Warszawie za uruchomienie drona zatrzymano rosyjskiego turystę".

 


W tekście opisano incydent, nie zwracając uwagi na wagę wykroczenia:

"Obywatel Rosji, który sterował dronem nad  kompleksem budynków rządowych, jest nadal w areszcie policyjnym. Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce, zatrzymanego można przetrzymywać do 48 godzin. Czyn, którego dopuścił się Rosjanin, uruchamiając bezzałogowy statek powietrzny w okolicy kompleksu budynków rządowych w centrum Warszawy, zagrożony jest karą więzienia do pięciu lat. 

Przytoczono również inne sytuacje, gdzie obywatele Rosji byli zatrzymywani za podobne incydenty.

Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku, nowojorska policja aresztowała dwóch Rosjan, którzy uruchomili drona w Central Parku, gdzie w tym czasie odbywały się coroczne parady z okazji Święta Dziękczynienia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: versia.ru
Tagi

Wczytuję komentarze...

75. rocznica zwycięskiej dla wojsk alianckich bitwy o Ardeny. Prezydent Duda dotarł do Luksemburga

/ pixabay.com/@Arcaion

  

Prezydent Andrzej Duda dotarł do Luksemburga w niedzielę wieczorem. W poniedziałek w Belgii i Luksemburgu weźmie udział w uroczystościach upamiętniających 75. rocznicę zwycięskiej dla wojsk alianckich bitwy o Ardeny.

Zgodnie z programem wizyty w poniedziałek w godzinach przedpołudniowych prezydent Duda będzie uczestniczył w ceremonii w Memoriale Mardasson, niedaleko belgijskiego miasta Bastogne, a następnie, wraz z innymi przywódcami, weźmie udział w spotkaniu z weteranami walk w Ardenach. Druga część obchodów odbędzie się na Amerykańskim Cmentarzu Wojskowym w Luksemburgu.

Obecność prezydenta na uroczystościach w Belgii i Luksemburgu jest wyrazem znaczenia, jakie prezydent Duda przywiązuje do polityki historycznej i pamięci o bohaterskich czynach polskich żołnierzy na wszystkich frontach II wojny światowej. W tym roku pan prezydent brał udział w upamiętnieniu okrągłych rocznic bitew o Monte Cassino i na polach Flandrii. Oczywiście w tym kontekście nie sposób nie wspomnieć o wrześniowych uroczystościach związanych z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej, w których wzięło udział wielu przywódców, w tym prezydent Niemiec i wiceprezydent USA

- poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

W uroczystościach rocznicowych w Belgii i Luksemburgu wezmą udział m.in. król Belgów Filip I, wielki książę Luksemburga Henryk, prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier, a także minister obrony USA Mark Esper i delegacja Kongresu USA na czele z przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.

Bitwa w Ardenach, stoczona na przełomie lat 1944 i 1945 r., była ostatnią dużą ofensywą wojsk niemieckich na froncie zachodnim w czasie II wojny światowej. Zakończyła się klęską wojsk niemieckich.

Ambasador RP w Królestwie Belgii Artur Orzechowski zwracał uwagę w rozmowie z PAP, że 1 stycznia 1945 roku, pod koniec operacji w Ardenach, siły niemieckie podniosły z ziemi ostatnie samoloty, by przeważyć na swoją korzyść losy bitwy.

Trzy polskie dywizjony, które stacjonowały obok Gandawy, stoczyły zwycięską bitwę z samolotami Luftwaffe, zestrzeliwując około 20 maszyn wroga. Była to największa bitwa powietrzna polskiego lotnictwa na Zachodzie w 1945 roku

- powiedział.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl