Rozmowy sztabowe z Kanadą

W poniedziałek (26.09) szef Sztabu Generalnego WP generał Mieczysław Gocuł spotkał się z delegacją Połączonego Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych Kanady.

Tomasz Adamowicz
W poniedziałek (26.09) szef Sztabu Generalnego WP generał Mieczysław Gocuł spotkał się z delegacją Połączonego Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych Kanady.

Podczas pobytu w Sztabie Generalnym WP delegacja kanadyjska spotkała się z szefem Sztabu, a następnie w ramach briefingu z przedstawicielami zarządów SG WP oraz Dowództwa Generalnego i Dowództwa Operacyjnego RSZ. W trakcie spotkania omówiono sytuację bezpieczeństwa w regionie wschodniej flanki NATO – czytamy na oficjalnym portalu SG WP. 

Kanadyjskiej delegacji przewodniczył gen. broni Stephenem Bowes, dowódca Połączonego Dowództwa Operacyjnego SZ Kanady.

Jak przypomina SG WP, polsko-kanadyjska współpraca w dziedzinie obronności uległa znacznej intensyfikacji. Jest to związane przede wszystkim z zainicjowaniem rotacyjnej obecności na terytorium RP pododdziałów kanadyjskich sił zbrojnych w ramach realizacji środków zapewnienia (Reassurance Measures), po wybuchu kryzysu na Ukrainie. 

Wojskowa współpraca polsko-kanadyjska regulowana jest przez porozumienie między Ministerstwem Obrony Narodowej RP, a Departamentem Obrony Narodowej Kanady w sprawie współpracy w dziedzinie uzbrojenia i sprzętu wojskowego, podpisane dn.  22 września 2003 r. Obecnie uzgadniana jest treść umowy o współpracy dwustronnej pomiędzy resortami obrony Polski i Kanady.

 

Źródło: SG WP,niezalezna.pl

#współpraca #Polska #Kanada #armia

iggys
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo