Rozmowy sztabowe z Kanadą

  

W poniedziałek (26.09) szef Sztabu Generalnego WP generał Mieczysław Gocuł spotkał się z delegacją Połączonego Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych Kanady.

Podczas pobytu w Sztabie Generalnym WP delegacja kanadyjska spotkała się z szefem Sztabu, a następnie w ramach briefingu z przedstawicielami zarządów SG WP oraz Dowództwa Generalnego i Dowództwa Operacyjnego RSZ. W trakcie spotkania omówiono sytuację bezpieczeństwa w regionie wschodniej flanki NATO – czytamy na oficjalnym portalu SG WP. 

Kanadyjskiej delegacji przewodniczył gen. broni Stephenem Bowes, dowódca Połączonego Dowództwa Operacyjnego SZ Kanady.

Jak przypomina SG WP, polsko-kanadyjska współpraca w dziedzinie obronności uległa znacznej intensyfikacji. Jest to związane przede wszystkim z zainicjowaniem rotacyjnej obecności na terytorium RP pododdziałów kanadyjskich sił zbrojnych w ramach realizacji środków zapewnienia (Reassurance Measures), po wybuchu kryzysu na Ukrainie. 

Wojskowa współpraca polsko-kanadyjska regulowana jest przez porozumienie między Ministerstwem Obrony Narodowej RP, a Departamentem Obrony Narodowej Kanady w sprawie współpracy w dziedzinie uzbrojenia i sprzętu wojskowego, podpisane dn.  22 września 2003 r. Obecnie uzgadniana jest treść umowy o współpracy dwustronnej pomiędzy resortami obrony Polski i Kanady.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: SG WP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zembaczyński (KO) zdobył najwięcej głosów w regionie

/ Trolek12 [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

Witold Zembaczyński z KO otrzymał największą liczbę głosów w wyborach do Sejmu w regionie - poinformowało Krajowe Biuro Wyborcze w Opolu. Na wiceprzewodniczącego Nowoczesnej swój głos oddało 40 tysięcy wyborców. Zaraz za nim jest Violetta Porowska (PiS) z 38,5 tys. głosów.

Według nieoficjalnych jeszcze wyników Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Opolu, najwięcej mandatów w regionie otrzyma PiS (5), który wyprzedza KO (4 mandaty). Dla PSL KO, SLD i Mniejszości Niemieckiej przypadną po jednym miejscu w Sejmie. Na reelekcję może liczyć Witold Zembaczyński i Paweł Kukiz.

Prawo i Sprawiedliwość może otrzymać pięć mandatów. Największą liczbę głosów z tej listy otrzymali: wicewojewoda Violetta Porowska (38,5 tys.), Katarzyna Czochara (23,1 tys.), Janusz Kowalski (20,9 tys.), Kamil Bortniczuk (16,9 tys.) oraz Marcin Ociepa (16 tys.).

Największą liczbę głosów w komitecie KO zdobyli: Witold Zembaczyński (40 tys.), Tomasz Kostuś (17 tys.), Rajmund Miller (8,8 tys.)i Ryszard Wilczyński (6,4 tys.).

Wśród kandydatów listy PSL KO do Sejmu najwięcej głosów otrzymał Paweł Kukiz (23,4 tys.). Mandat poselski dla KW SLD otrzyma Marcelina Zawisza, na którą swój głos oddało 19,2 tysiąca wyborców. Do sejmu wejdzie jeszcze Ryszard Galla z KWW Mniejszość Niemiecka, na którego zagłosowało 13,9 tysiąca osób. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl