Komisja PE za zniesieniem wiz dla Ukrainy

  

Plany znoszące wizy dla obywateli Ukrainy zostały zatwierdzone przez Komisję Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE) Parlamentu Europejskiego. Komisja większością głosów poparła zniesienie wiz z Ukrainą - podaje portal parlamentu europejskiego europarl.europa.eu.

Za zagłosowało 39 europosłów, a przeciwko — 4. Jeżeli decyzję zostanie przyjęta przez Parlament Europejski i Radę UE, Ukraińcy, którzy posiadają paszport biometryczny będą mogli wjechać na teren UE bez wizy w celach biznesowych, turystycznych czy rodzinnych.

Do głosowania dojdzie na przyszłej sesji parlamentarnej w październiku w Strasburgu. Przed głosowaniem tematem wiz zajmie się jeszcze grupa roboczą ds. wiz Rady UE, a później kwestia zostanie omówiona przez stałych przedstawicieli państw członkowskich KE (Coreper) i Radę UE jako instytucję.

UE i Kijów rozpoczęły negocjacje o liberalizacji wizowej już w 2008 roku. Pod koniec 2015r., Komisja Europejska stwierdziła, że ​​Ukraina zrobiła konieczne postępy i spełniła wszystkie kryteria, mimo wyjątkowych wyzwań wewnętrznych i zewnętrznych, przed którymi stanęła w ostatnich latach – czytamy na portalu europarl.europa.eu.

Zwolnień wizowych stosuje się do obszaru Schengen, który obejmuje wszystkie państwa członkowskie UE z wyjątkiem Irlandii i Wielkiej Brytanii, a także Islandii, Liechtensteinu, Norwegii i Szwajcarii.

Zwolnienie z obowiązku wizowego nie uwzględnia prawa do pracy w UE. Pozostałe warunki dostępu do strefy Schengen nadal będą mieć zastosowanie, w tym konieczność udowodnienia wystarczających środków finansowych i celu podróży.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: europarl.europa.eu
Tagi

Wczytuję komentarze...

Wyciek oleju z elektrowni. Trwa akcja ratunkowa

Zdjęcie ilustracyjne / By PanSG - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=57898777

  

Państwowa Straż Pożarna prowadzi akcję ratunkową, która ma na celu opanowanie oleju, który wyciekł z elektrowni Energa w Ostrołęce (mazowieckie) do kanału wpływającego do Narwi – poinformował dzisiaj oficer prasowy miejscowej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Robert Chodkowski.

Chodkowski poinformował, że przedstawiciele Energa Elektrownie Ostrołęka potwierdzili wyciek oleju. "Uzyskaliśmy informację z zespołu elektrowni, że to olej turbinowy TU 32" – powiedział. Nie ma oficjalnych danych o ilości oleju, który dostał się do kanału i zagraża Narwi.

Koło elektrowni pracuje około 20 strażaków. Kolejne grupy stawiają zapory i rękawy sorpcyjne w Sieluniu (pow. makowski).

"Inspektorzy Delegatury WIOŚ (Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska) w Ostrołęce prowadzą rozpoznanie"

– napisała na Twitterze rzeczniczka Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Agnieszka Borowska. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl