Schetyna obala mit Niesiołowskiego: Z całym szacunkiem... on nie zakładał PO

  

O planach dotyczących ewentualnej politycznej współpracy z formacjami opozycyjnymi opowiadał dziś na antenie TVN24 lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Gdy temat zszedł na byłego kolegę partyjnego Stefana Niesiołowskiego, Schetyna zrobił się trochę bardziej nerwowy. „Stefan Niesiołowski z całym szacunkiem nie zakładał PO. Przyjmowaliśmy go po kilku latach. Wtedy do nas dołączył” - mówił Schetyna.

Lider Platformy Obywatelskiej przekonywał, że każda z partii opozycyjnych powinna pracować teraz na rzecz wsparcia budowy własnego programu i partii. Dopiero jeżeli się to uda, zdaniem Schetyny przyjdzie czas na ewentualne rozmowy koalicyjne przed wyborami.

- Uważam, że 3 lata przed wyborami to zbyt wcześnie, żeby pisać koalicję programową i organizacyjną. Trzeba rozmawiać, ale każda z partii opozycyjnych, ze środowisk, które nie zgadzają się z polityką PiS-u, powinna pracować na rzecz budowy wsparcia dla własnego programu, własnej partii i dobrze współpracować między sobą. Jeżeli to się uda, to wtedy przychodzi czas przed wyborami na rozmowy koalicyjne, jak przełożyć to poparcie, które zbudujemy. Dalej będziemy współpracować – tak, jak byliśmy w sobotę na demonstracji KOD i będziemy wspierać, natomiast organizacyjna współpraca – tak szeroka, bez programu i pomysłu, jednocząca tylko tych, którzy mówią „PiS – nie”, uważam, że to nie wystarczy – mówił na antenie TVN24 Schetyna.

Trochę bardziej nerwowo zrobiło się, gdy przywołany został Stefan Niesiołowski, który opóźnił niedawno partyjne szeregi. Grzegorz Schetyna postanowił obalić mit Niesiołowskiego, jako jednego z założycieli PO.

- Z całym szacunkiem dla jego życiorysu... Stefan Niesiołowski... z całym szacunkiem nie zakładał Platformy Obywatelskiej. Przyjmowaliśmy go po kilku latach. Wtedy do nas dołączył – oznajmił Schetyna.

Jednocześnie lider PO nie wykluczył ewentualnej współpracy z nową formacją Niesiołowskiego.

- Ja gram o to, żeby zbudować formułę polityczną, która w 2019 roku odbierze władzę PiS i Polskę Jarosławowi Kaczyńskiemu. Współpracuję ze wszystkimi ugrupowaniami, aby to osiągnąć. Ja wyciągam wnioski z przeszłości [...] o partiach opozycyjnych, z którymi współpracuję, mówię tylko dobrze albo w ogóle – zapewniał Schetyna.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,TVN24,300polityka.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rebelianci porwali dwa statki

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere/CC0 Public Domain

  

Dwa statki należące do Korei Płd. zostały porwane przez rebeliantów Huti na Morzu Czerwonym - podało dzisiaj południowokoreańskie ministerstwo spraw zagranicznych. Wcześniej powiązana z rebeliantami telewizja Al-Masirah informowała o przejęciu 3 jednostek.

W sumie rebelianci Huti przejęli trzy statki, z czego dwie jednosti to statki holujące platformy wiertnicze należące do Korei Południowej - powiedział agencji Reutera wysoko postawiony przedstawiciel służb dyplomatycznych w Seulu.

Operowały one w południowej części Morza Czerwonego - podał ze swej strony rzecznik międzynarodowej koalicji zwalczającej rebelię Huti pod wodzą Arabii Saudyjskiej.

W poniedziałek siły jemeńskiego rebelianckiego ruchu Huti podały, że "przechwyciły podejrzany statek" na Morzu Czerwonym - jednostkę, holującą południowokoreańską platformę wiertniczą. Lider wspieranych przez Iran Hutich Mohammed Ali al-Huti oświadczył, że "podejrzany" statek zostanie uwolniony, jeżeli uda się potwierdzić, że należy do Korei Południowej.

Jemen pogrążony jest w chaosie od 2011 roku, gdy społeczna rewolta położyła kres wieloletnim dyktatorskim rządom prezydenta Alego Abd Allaha Salaha. Wojna trwa tam od 2015 roku. Po stronie popieranego przez Zachód prezydenta al-Hadiego stoi koalicja sunnickich państw Zatoki Perskiej pod wodzą Arabii Saudyjskiej. Siły Huti, którzy pochodzą z północy kraju, wspierane są przez Iran i owarcie zwalczają rząd al-Hadiego.

W marcu 2015 roku, gdy interwencję w Jemenie rozpoczęła Arabia Saudyjska wraz z sojusznikami, konflikt uległ umiędzynarodowieniu. Jest on często postrzegany jako wojna zastępcza, prowadzona przez szyicki Iran i sunnicką Arabię Saudyjską w rywalizacji o dominującą pozycję w regionie.

Jej konsekwencją są zniszczenia i głód w Jemenie. ONZ mówi o najpoważniejszej katastrofie humanitarnej, z jaką mają do czynienia Narody Zjednoczone, w ostatnich latach - właśnie w Jemenie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl