Róbmy swoje!

  

Piosenkę o tym tytule śpiewał Wojciech Młynarski, czym w latach 80. krzepił serca Polaków. Kolejne dekady artystycznie nie były już dla niego tak łaskawe, a recepcja jego tekstów tak jednoznacznie pozytywna. Co nie zmienia faktu, że fraza: „Róbmy swoje! Żeby było na co wyjść!”, to tekściarska perełka i cenna maksyma, której prawdziwość potwierdziła sama Angela Merkel i dopiero co Jean Claude Juncker.

Pani kanclerz w wywiadzie dla „Sueddeutsche Zeitung” przyznała, że w sprawie uchodźców popełniła błąd. Szef Komisji Europejskiej z kolei wyznał, że „w Polsce i na Węgrzech jest dużo uchodźców, którzy pochodzą z Ukrainy…” i tę okoliczność należy uwzględniać przy ocenie sytuacji z migrantami, co wydaje się radykalną zmianą w podejściu urzędników unijnych ds. uchodźców oraz przyznaniem racji rządom Polski i Węgier. Jak widać, warto robić swoje!
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts