Rusza Festiwal Jazz Jamboree w nowej odsłonie

  

Legendarny festiwal Jazz Jamboree wkrótce w zupełnie nowej odsłonie. Od 3 do 7 października w Studio Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie odbędą się koncerty najwybitniejszych polskich twórców muzyki improwizowanej. 

Organizatorem tegorocznej edycji jest Fundacja Jazzarium Mariusza Adamiaka.

- Od wielu lat festiwal Jazz Jamboree borykał się z licznymi problemami. Znak towarowy był przedmiotem sporu, co powodowało brak dotacji czy wsparcia reklamodawców i sponsorów. Poziom artystyczny pozostawiał wiele do życzenia. Pamiętając lata świetności, postanowiłem przejąć ten festiwal i mimo trudnych warunków progowych przywrócić dawną chwałę - mówi Mariusz Adamiak, animator życia jazzowego i twórca m.in. festiwalu Warsaw Summer Jazz Days, legenda jazz klubu Akwarium czy Radia Jazz.

Przez dziesięć lat trzeba spłacać długi pozostawione przez poprzedników, trzeba od początku przekonać władze miasta i władze Ministerstwa Kultury. To ciężkie zadanie, ale wykonalne. Apeluję więc do wszystkich fanów o pomoc i wyrozumiałość na starcie nowych edycji. W tym roku było już za późno jako nowemu gospodarzowi ubiegać się o dotacje, więc program festiwalu jest bardzo skromny i opiera się na polskich wykonawcach.

- dodaje.

Podczas festiwalu Jazz Jamboree 2016 wystąpią wykonawcy stanowiący o dniu dzisiejszym oraz jutrze polskiej muzyki improwizowanej. Muzycy młodego jazzowego pokolenia, jak również twórcy znani i uznani, zaprezentują jak bardzo nowatorski i kreatywny jest współczesny jazz.


PROGRAM JAZZ JAMBOREE 2016

30 września, godz.19:00, Światowa Scena Jazzarium: THE BAD PLUS Impreza towarzysząca 
3 października, godz.19:00, PSM: Poprawski/Smoczyński/Miśkiewicz. Niezależna Scena Młodych Polskiego Radia: Warsaw Academic Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy 
4 października, godz.19:00, Jerzy Małek Group „Forevelle” 
5 października, godz.19:00, Orkiestra NAXOS Mila Kurtisa 
6 października, godz.19:00, ForTune przedstawia: Paweł Wszołek Quintet, Wojtek Pulcyn Project „Tribute to Charlie Haden” 
7 października, godz.19:00 , Patrycja Zarychta Project, Jazzpospolita

Wszystkie koncerty odbywać się będą w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.


Bilety: sklep.polskieradio.pl, adamiakjazz.pl, ticketpro.pl, ebilet.pl. Informacje: adamiakjazz.pl.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: www.slowpr.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Groźna sytuacja w Krakowie. Padły strzały

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/5191107

  

25-letni mężczyzna został postrzelony przez policjantów w Krakowie, gdy próbował jednemu z nich wyrwać broń. Ranny, w stanie przytomnym, został zabrany do szpitala – podał rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń.

Do zdarzenia doszło na os. Dywizjonu 303 w Nowej Hucie podczas rutynowej kontroli drogowej dokonywanej przez policjantów z krakowskiej drogówki. Zatrzymali oni – relacjonuje rzecznik - kierującego samochodem BMW.

Jeden z funkcjonariuszy chciał przeprowadzić badanie kierowcy na obecność narkotyków w organizmie. Wówczas mężczyzna zaczął się zachowywać agresywnie - uderzył policjanta w twarz i zaczął uciekać.

Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów, kierujący został zatrzymany przez policjanta, doszło między nimi do szarpaniny, w trakcie której zbiegły kierowca chwycił za kaburę policjanta i usiłował wyciągnąć mu broń. Kierowca został postrzelony. Ranny, w stanie przytomnym, został zabrany do szpitala.

Według policji postrzelony to mężczyzna w wieku 25 lat, mieszkaniec powiatu olkuskiego w Małopolsce.

- Na miejscu trwają teraz czynności procesowe pod kierunkiem prokuratora, przesłuchania świadków, itp. w celu ustalenia dokładnego przebiegu zdarzenia

 - zaznaczył rzecznik policji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl