Wybuch w Budapeszcie to zamach

  

Komendant główny węgierskiej policji Karoly Papp poinformował dziś wieczorem, że wybuch, do którego doszło w centrum Budapesztu to zamach. Jego zdaniem celem sprawcy byli policjanci.

Tak jak informowaliśmy, w sobotę późnym wieczorem w VII dzielnicy Budapesztu wybuchła bomba. Media spekulowały początkowo, że mogło tam dojść do eksplozji gazu. Dwie osoby zostały ciężko ranne - to policjant i policjantka, którzy byli wtedy na służbie. Oboje trafili do szpitala. Świadkowie mówili o śrubach, które miały leżeć wokół miejsca wybuchu.

Dziś wieczorem na temat tego zdarzenia wypowiedział się komendant główny policji węgierskiej Karoly Papp.

Ładunek wybuchowy był domowej roboty

- powiedział.

Dodał, że sprawca jest w wieku 20-25 lat i ma około 170 cm wzrostu.

Stwierdziliśmy bez żadnych wątpliwości, że celem zamachu byli nasi policjanci

- poinformował komendant.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: tvn24.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jourova chce rozmawiać o reformie sądownictwa, ale nie spotka się z KRS? „Niepokojące”

Vera Jourova / By European Parliament from EU - Hearing of Věra Jourová (Czech Republic) - Vice president-designate - Values and Transparency, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=82911512

  

- Informacje, że mimo prośby przedstawicieli Krajowej Rady Sądownictwa oraz Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego o rozmowę z Vierą Jourovą do takiego spotkania nie dojdzie, są niepokojące - stwierdził szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Takie informacje pojawiły się dziś w mediach. Jak zaznaczył Dworczyk, "chcąc poznać jakąś sprawę, warto poznać wszystkie strony sporu".

Wiceszefowa Komisji Europejskiej Viera Jourova we wtorek odwiedzi Warszawę. Rozmowy mają dotyczyć kwestii praworządności i reformy sądownictwa w Polsce. Dworczyk powiedział w Polsat News, że strona rządowa liczy na merytoryczną dyskusję z komisarz. Jak zaznaczył, pojawiają się w tej sprawie jednak "pewne niepokojące informacje".

"Wiem to z informacji medialnych - ale wydaje się, że to są sprawdzone informacje - że przedstawiciele KRS zwrócili się z prośbą o rozmowę (z Jourovą), tudzież przedstawiciele Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, i do takiego spotkania rzekomo ma nie dojść"

- powiedział.

"Gdyby rzeczywiście nie doszło do takiego spotkania, to nie byłoby dobre, dlatego że chcąc poznać jakąś sprawę, warto poznać wszystkie strony sporu"

- dodał Dworczyk.

Według szefa KPRM, jeśli wiceszefowa KE nie spotka się ze wszystkim stronami, nie będzie mieć pełnej wiedzy na temat kwestii praworządności w Polsce.

"W związku z tym trudno, żeby wtedy oczekiwać, iż będzie mogła sobie wyrobić zdanie oparte na faktach"

- zaznaczył.

W ocenie Dworczyka obecnie Komisja Europejska nie ma wiedzy na temat praworządności w Polsce, a "jeżeli ta wiedza jest, to jest ona fragmentaryczna" i "w części zniekształcona".

"Niestety - mówię to z przykrością - zabiegają o przedstawianie wydarzeń w Polsce w takim nieprawdziwym świetle niektórzy przedstawiciele opozycji"

- dodał Dworczyk.

[polecam:https://niezalezna.pl/307919-vera-jourova-przyjezdza-do-polski-dluga-lista-planowanych-spotkan-unijnej-komisarz]

Zgodnie z podanymi dotąd informacjami, we wtorek rano wiceszefowa KE spotka się z marszałek Sejmu Elżbietą Witek, a następnie z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim. Jeszcze przed południem zaplanowane jest jej spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem.

Jourova spotka się też z I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf i prezesami tego sądu. Wiceszefowa KE odbędzie także spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości z przedstawicielami tego resortu. Ponadto z wiceszefową KE będzie także rozmawiać wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. Według informacji podanej w poniedziałek przez rzecznika KE Christiana Wiganda zaplanowane jest także spotkanie z prezes Trybunału Konstytucyjnego Julią Przyłębską. Jak powiedziano PAP w Krajowej Radzie Sądownictwa, Jourova ze względu na jej napięty grafik, nie spotka się z przedstawicielami Rady.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts