W ostatni weekend września (24-25.09) w całej Polsce wystartuje kolejna odsłona kampanii pod hasłem „60+ kultura”, podczas której seniorzy będą mogli skorzystać z przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji kulturalnych. W inicjatywie udział weźmie ok. 300 instytucji z całego kraju.

W pierwszej odsłonie akcji promującej wydarzenia kulturalne wśród seniorów w 2011 roku wzięło udział ok. 100 placówek. Jak możemy przeczytać na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,  w tym roku do akcji „60+Kultura”  zgłosiło się przeszło 300 placówek w całej Polsce.

W pierwszy weekend jesieni, 24-25 września osoby powyżej 60. roku życia będą mogły skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla nich. Muzea, galerie, domy kultury i teatry z całej Polski zapowiadają: od bezpłatnego wejścia, przez specjalnie zorganizowane spotkania, wykłady i warsztaty po wycieczki z przewodnikami.

Zachęcamy seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.


– ogłasza resort kultury.

W ramach kampanii atrakcje dla seniorów przygotowały nie tylko metropolie jak Kraków, Warszawa czy Wrocław, ale i mniejsze miejscowości np. Kąśna Dolna w województwie małopolskim (Centrum Paderewskiego ), Pilaszków w województwie mazowieckim (Muzeum Dworu Polskiego, Muzeum Pojazdów Konnych) czy Supraśl na Podlasiu (Muzeum Ikon). Pełna lista placówek, które wezmą udział w tegorocznej akcji jest dostępna na stronie ministerstwa.