ABW kontra raje podatkowe

  

ABW powinna kontrwywiadowczo zbadać powiązane z polskimi obywatelami podmioty zarejestrowane w rajach podatkowych. Na przykład pewną fundację od 10 lat zarejestrowaną w Panamie.

Prócz polskiego biznesmena, w jej dokumentach rejestrowych widnieją nazwiska m.in. rosyjskiego miliardera z grona najbardziej zaufanych ludzi Putina, osób uznanych przez FBI za członków kierownictwa rosyjskiej mafii oraz oficera KGB. Wyjaśnienie tego prowadzącego do Kremla wątku powinno być priorytetem. Niestety, póki nie dojdzie w ABW do zmiany szefa Departamentu Kontrwywiadu, należy wątpić, by te działania były skuteczne. Szczególnie że wcześniej, za czasów PO-PSL, jako funkcyjny oficer agencji nie widział niczego podejrzanego w działaniach KGHM-u kierowanego przez Herberta Wirtha, np. w zakupie przez miedziowego giganta kanadyjskiej spółki wydobywczej Quadra.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts