Kolejne zabójstwo w Wielkiej Brytanii. Ofiarą znów Polak. 20-letnią kobietę mieszkającą w High Wycombe w hrabstwie Buckinghamshire miało zamordować dwóch Pakistańczyków. Postawiono im zarzuty zabójstwa i współudziału w zabójstwie. Brytyjska policja nie bierze pod uwagę jednak ksenofobicznego motywu morderstwa.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Brytyjskie media nabrały wody w usta. Udają, że ataku na Polaków nie było

To już kolejny taki przypadek w Anglii. Pod koniec sierpnia grupa nastoletnich Brytyjczyków zaatakował dwóch Polaków. Jeden z nich nie przeżył napaści.
 
W połowie września w lesie w Leeds znaleziono ciało zaginionego Polaka.
 
W centrum Ashfrod w hrabstwie Kent dwóch naszych rodaków zostało zaatakowanych przez grupę pijanych mężczyzn. Powodem napaści było to, że mówili po polsku.

Ostatnio informowaliśmy o Polaku skatowanym w Telford. Za to, że mówił po Polsku wbito mu stłuczoną butelkę w szyję. W rozmowie z „Independent” opowiedział o szczegółach zdarzenia. „Próbowałem do nich mówić, ale traciłem tak dużo krwi, że nie mogli mnie zrozumieć. Wtedy jeden z mężczyzn uderzył mnie sztachetą w tył głowy jak kijem bejsbolowym i upadłem” – ujawnił.

Do kolejnego mordu Polaka doszło w High Wycombe. W ramach zabójstwa 20-letniej Polki prowadzone jest dochodzenie. Oskarżonych zostało dwóch mężczyzn.
 
W poniedziałek policja odkryła ciało zamordowanej kobiety. Było ukryte w mieście High Wycombe w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie Buckinghamshire, położone nad rzeką Wye, na północny zachód od Londynu.
 
Detektywi zatrzymali już dwóch mężczyzn z Dashwood Avenue. Mieszkali na tej samej ulicy, gdzie odkryto ciało zamordowanej Polki.

Funkcjonariusze podejrzewają, że ofiarą jest 20-letnia kobieta z High Wycombe – Zofia S. Formalna identyfikacja ma nastąpić wkrótce.

Jej ciało znaleziono w hotelu na Dashwood Avenue. Policja została wezwana tam o godzinie 5:30 w poniedziałek. O morderstwo oskarżono Ashana Hassana, 28 letniego Pakistańczyka. 40-letni Usman Ansar został oskarżony o pomoc sprawcy.

Według nieoficjalnych informacji dziewczyna miała zostać zaatakowana nożem, gdy w poniedziałek rano wróciła do domu.


Konsul RP w Londynie jest w kontakcie z rodziną ofiary.

„Nasze służby zaoferowały pomoc rodzinie m.in. w kontaktach z urzędem koronerskim. Rodzinie zmarłej zapewniony zostanie tłumacz oraz wsparcie psychologiczne ze strony policji”

– podano.Według brytyjskiej policji ksenofobiczny motyw morderstwa nie jest brany pod uwagę.