Premier Węgier ma pomysł na to, jak rozwiązać problem uchodźców

  

Zgadzam się, że ci, którzy przybyli nielegalnie do Unii Europejskiej, muszą ją opuścić. Pytanie tylko gdzie. W grę może wchodzić potężny obóz dla uchodźców poza Wspólnotą. To mogłaby być wyspa albo wybrzeże Afryki Północnej - stwierdził dziś w wywiadzie dla portalu origo.hu węgierski premier Victor Orban. Ostre słowa odebrano jako element kampanii przed referendum wyznaczonym na 2 października.

Tego właśnie dnia Węgrzy pójdą do urn, by odpowiedzieć na pytanie „Czy chcesz, aby Unia Europejska, nawet bez zgody węgierskiego parlamentu, mogła nakazywać przymusowe osiedlanie obywateli innych państw na Węgrzech?”. Temat ten absorbuje opinię publiczną nad Balatonem.

Węgierski premier nie krył rozczarowania zachowaniem Niemców, którzy - jak podkreślił - najpierw zaprosili imigrantów do Unii, później zaś szukali sposobów na to, by odsyłać ich do innych państw.

Granice zewnętrzne UE muszą być chronione. W przeciwnym razie należy być przygotowanym na to, że znajdziemy się w tarapatach

- podkreślił węgierski przywódca.

Zaproponował, by wszystkich uchodźców, którzy nielegalnie dostali się do Europy, zebrać i przewieźć do dużego obozu poza Unią. Wspomniał o wyspie lub o wybrzeżu Afryki Północnej. Jego zdaniem obóz ten powinien być strzeżony przez siły zbrojne Unii Europejskiej i finansowany z pieniędzy wspólnoty.

Dokładne miejsce nie ma znaczenia, ale Unia Europejska powinna im zapewnić zaopatrzenie oraz bezpieczeństwo

- powiedział Victor Orban.

Na temat uchodźców rozmawiano na ostatnim nieformalnym szczycie UE w Bratysławie. Nie zapadły tam jednak żadne wiążące decyzje.

Czytaj też: Ważą się losy przyszłości UE. Szczyt w Bratysławie z mocnym przekazem polskiego rządu. RAPORT
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,origo.hu,wprost.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dorota Kania UJAWNIA: Skąd Kwaśniewscy mają miliony?

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy / Fotomag/Gazeta Polska

  

Willa w Kazimierzu Dolnym należała nieformalnie do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich – to, co do tej pory wiedzieliśmy w oparciu o fragmentaryczne dowody i poszlaki, potwierdziły niezbicie usystematyzowane materiały CBA. Ich zawartość pokazuje sieć powiązań, próby ominięcia prawa i poczucie bezkarności głównych bohaterów. Ale to nie wszystko – jak ustaliła „Gazeta Polska”, w związku z tą sprawą pojawiły się dowody dotyczące majątku byłej pary prezydenckiej. Dochody, które nie mają pokrycia w oficjalnych przychodach. Śledztwo dotyczy m.in. prania brudnych pieniędzy.

Gościem Doroty Kani w programie „Koniec systemu” na antenie Telewizji Republika był poseł PiS, prof. Przemysław Czarnek. Rozmowa dotyczyła przedstawionej w programie, a także w najnowszym numerze „Gazety Polskiej”, sprawy tzw. willi Kwaśniewskich w Kazimierzu.

Pytany o to, czy prokuratura, ujawniając materiał dowodowy, faktycznie złamała prawo – jak sugeruje część polityków opozycji - stwierdza jednoznacznie, że nic takiego nie miało miejsca.
 
Prawa nie złamano. Co do tego, czy to za wcześnie, to kwestia bardziej taktyki procesowej i taktyki prokuratury, niż przepisów prawa. Przepisy prawa jednoznacznie pozwalają prokuraturze na ujawnienie materiałów, tym bardziej jeżeli występuje interes społeczny. Nie byłoby ujawnienia tego materiału dowodowego, gdyby nie rewelacje byłego agenta CBA, Tomasza Kaczmarka, który stwierdził, że całe śledztwo ws. willi Kwaśniewskich było pod naciskiem ówczesnego szefa CBA, Mariusza Kamińskiego. Według Kaczmarka, wszystkie te zarzuty wobec państwa Kwaśniewskich, dotyczące nielegalnego posiadania willi w Kazimierzu oraz nielegalności środków finansowych, za którą nabyli tę willę, są efektem wyłącznie nacisków Mariusza Kamińskiego. Ujawnienie materiałów dowodowych ma przekonać i jednoznacznie przekonuje społeczeństwo, że w tej sprawie nie mamy nacisków
- tłumaczył poseł Przemysław Czarnek.
 
Polityk przekonuje, że sprawa, która miała miejsce 15 lat temu „powinna jak najszybciej mieć swój finał, aby rozwiać wszelkie wątpliwości”.

Materiały, które znamy dotychczas, dla przeciętnego obywatela nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Rozmowy, które znaliśmy wcześniej, śp. premiera Józefa Oleksego z Aleksandrem Gudzowatym są druzgocące dla państwa Kwaśniewskich. Wyłania się z nich obraz świata mafijnego.
- zwraca uwagę poseł Przemysław Czarnek.
 
Dorota Kania biorąc pod lupę majątek Kwaśniewskich zwraca szczególną uwagę na zaskakującą grypserę byłej pierwszej damy Jolanty Kwaśniewskiej. Czym jest „garaż”, „buty”, „zmniejszenie dziurek” i „szewc”? Odpowiedź w najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”.
[https://niezalezna.pl/311584-w-najnowszym-numerze-gp-izajasz-jeremiasz-i-ezechiel-w-sluzbie-pis]

 Jest to także infantylne, bo każdy, kto to czyta, wie od początku, o co chodzi. Ukrywanie się za „zielonymi butami” pokazuje, że sytuacja jest jednoznaczna.
- kwituje poseł Czarnek.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika, Gazeta Polska

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts